کانکس‌های سرایداری یکی از انواع کانکس‌های پیش ساخته هستند که برای استفاده و محل سکونت سرایدار یا نگهبان در مجموعه‌های مختلف اداری، تجاری، مسکونی، نظامی و همچنین باغ‌ها و ویلا‌های شخصی  استفاده می‌شوند.  کانکس‌های نگهبانی در  مجتمع مسکونی‌های بزرگ و پرجمعیت  مستقر می‌شوند که سرایدار مذکور امکان خدمات و سرویس دهی و نگهبانی  به صورت فول تایم را داشته باشد. کانکس‌های سرایداری باغی برای  اسکان فرد سرایدار به طور مستقل یا به همراه خانواده در باغ‌ها برای محافظت از محیط باغ و ویلا قرار داده می‌شود. در این مقاله قرار است در مورد انواع کانکس‌های پیش ساخته سرایداری، قیمت کانکس ها، طراحی کانکس نگهبانی و  نکات کلیدی راجب خرید کانکس‌ و کانکس سرایداری صحبت کنیم.

چرا کانکس سرایداری؟

کانکس‌های سرایداری دارا مزایای فراوانی هستند و امروزه استفاده از این کانکس‌ها به دلیل ساختار مستحکم، قابلیت جابجایی، قابلیت اضافه کردن سیستم سرویس بهداشتی و آشپزخانه به آنها و همچنین قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌شان انتخاب بسیار ایده‌آلی برای تامین امنیت و حضور آسوده نگهبان در مکان‌های مختلف هستند.

انواع کانکس سرایداری

کانکس‌های سرایداری بر اساس انواع مختلفی از جمله ابعاد، نوع مصالح استفاده شده، امکانات و تجهیزات و محل ساخت و نصب دسته بندی می‌شوند.

کانکس‌های سرایداری در انواع و ابعاد مختلف از جمله 2 در 2، 3 در 4، 4 در 6 و نهایتا 6 در 6 تولید می‌شوند. برای انتخاب ابعاد مناسب باید به محل نصب و فضایی که کانکس سرایداری اشغال میکند توجه کنیم و در مورد کانکس‌های سرایداری باغی باید تعداد افراد خانواده نگهبان را در نظر داشته باشیم و بدانیم در کانکس چه تجهیزات و امکاناتی را میخواهیم  نظیر سرویس بهداشتی و حمام یا حتی آبدارخانه در اختیار بگذاریم.

کانکس‌های سرایداری از مصالح مختلفی از جمله ورق‌های ساندویچ پانل، ورق‌های گالوانیزه و چوب ساخته می‌شوند اما استفاده ار ورق‌های ساندویچ پنل به دلیل دارا بودن از مزایای مختلفی از جمله عایق بودن، مقاومت بالا و وزن سبک نسبت به سایر مصالح گزینه‌ی محبوبی برای ساخت کانکس‌های سرایداری هستند.

در هنگام خرید کانکس‌های سرایداری باید به این نکته بسیار مهم که این کانکس قرار است در چه محلی قرار بگیرد توجه کنیم. این کانکس‌ها اکثرا در فضا‌های آزاد  و یا پارکینگ‌ها یا بعضی مواقع روی پشت بام‌ها قرار داده می‌شوند که در این مواقع  میتوانیم از کانکس‌های پیش ساخته سرایداری استفاده کنیم ولی  در مواقعی که کانکس قرار است در فضای بسته یا محلی که از نظر ابعاد کوچیک است و نمیتوانیم از کانکس‌های آماده استفاده کنیم،  میتوانیم این کانکس‌ها را به طور نیمه آماده و برش خورده تهیه کنیم و در محل مورد نظر نصب و سرهم بندی شوند.

عکس کانکس سرایداری واقع در یک مجتمع تجاری

قیمت کانکس سرایداری

قیمت کانکس سرایداری باتوجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. این عوامل موثر در قیمت کانکس‌های سرایداری عبارتند از:

 • ابعاد کانکس: کانکس‌های نگهبانی با توجه به تعداد افرادی که قرار است در کانکس مستقر شوند و تجهیزاتی که باید در آن قرار گیرد ابعاد مختلفی دارند. هرچه ابعاد کانکس بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.
 • نوع مصالح استفاده شده: مصالح و متریال‌های بسیار متنوعی در ساخت کانکس نگهبانی از جمله ورق‌های ساندویچ پانل، کفپوش ، دیوارپوش، نوع در و پنجره‌ها و ضخامت وزنی که  پایه‌های آن قرار است تحمل کنند، متفاوت هستند و قیمت‌های کانکس‌های سرایداری را متفاوت می‌کند.
 • امکانات و تجهیزات: امکانات و تجهیزاتی که در کانکس سرایداری تعبیه می‌شود از جمله سرویس بهداشتی، حمام، اشپزخانه و نوع تهویه و سیستم گرمایش و سرمایش بر قیمت آن تاثیر میگذارند.
 • ساخته‌ی آماده یا نصب در محل: محل ساخت و نصب کانکس سرایداری اینکه به صورت آماده به محل حمل شود و جاگذاری شود یا اینکه برش خورده و آماده نصب ارسال شود و در محل نصب گردد و یا اینکه در محل به صورت کانکس‌های سفارشی ساخته شود، بر قیمت آن تاثیر میگذارد.

به طور کلی قیمت کانکس‌های سرایداری از حدود 10 میلیون تومان شروع شده و تا حدود 100 میلیون تومان نیز میرسد.

نکات مهم در خرید کانکس سرایداری

قبل از خرید کانکس نگهبانی، لازم است به نکات کلیدی زیر دقت کنیم:

 • نیاز‌های خود را مشخص کنید: اولین قدم برای خرید کانکس نگهبانی، مشخص کردن نیاز‌های خود است. ما باید بدانیم به چه منظوری میخواهیم این کانکس را خریداری کنیم؟ آیا فقط به سکونت نگهبان نیاز دارید؟ چه تعداد افرادی قرار است در داخل کانکس قرار گیرند یا چه امکانات و تجهیزاتی برای نیاز ما مانند وجود سرویس بهداشتی ضروری است؟
 • بودجه خود را تعیین کنید: در قبل‌تر به عوامل موثر در قیمت انواع کانکس نگهبانی اشاره کردیم. بنابراین قبل از خرید بودجه خود را تعیین کنید تا بتوانید گزینه‌ی مناسب خود را انتخاب کنید.
 • انواع کانکس‌های نگهبانی را بررسی کنید: کانکس‌های نگهبانی در انواع مختلفی از جمله کانکس‌های در ابعاد کوچک و بزرگ، کانکس نگهبانی با امکانات و تجهیزات کامل و کانکس نگهبانی سفارشی تولید می‌شوند. با بررسی انواع کانکس نگهبانی میتوانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که نیاز‌ها و بودجه شما را برآورده کند.
 • از تولید کننده معتبر خرید کنید: برای خرید کانکس نگهبانی ، از تولید کننده معتبر خرید کنید تا از کیفیت و دوام آن مطمئن باشید. یک تولید کننده معتبر ، سابقه درخشان و محصولان با کیفیت تری تولید میکند. همچنین از شرایط و خدمات پس از فروش کانکس نگهبانی تولید کنند‌های مختلف مطلع شوید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از خدمات تولید کننده بهره ببرید.

 

مزایای خرید کانکس سرایداری

کانکس‌های سرایداری نسب به سازه‌های دائمی از مزایای بسیاری برخوردار هستند. این مزایا عبارتند از:

 • سرعت ساخت و نصب بالا: کانکس‌ها به دلیل پیش ساخته بودن، سرعت ساخت و نصب بالایی که دارند و اینکه کانکس‌ها را میتوان در مدت زمان کوتاهی آماده بهره وری و سکونت کرد، بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.
 • قیمت مناسب: کانکس‌ها به دلیل استفاده از متریال‌هایی به نسبت سبک تر و ارزان قیمت تر نسبت به ساخته‌های دائمی و ساختمان‌ها، قیمت مناسبتری دارند.
 • امکان جابجایی: کانکس‌ها به دلیل اینکه وزن سبک و ابعاد کوچکی دارند، قابلیت جابجایی دارند و میتوان بسته به نیاز آنها را به مکان دیگری منتقل کرد و برای استفاده به طور موقت خیلی مناسب هستند.
 • مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی: کانکس‌ها به دلیل استفاده از مصالح با دوامتر و مقاوم تر، دربرابر شرایط محیطی مختلف از جمبه باد، باران و نور خورشید و یا حتی بلایای طبیعی همانند زلزله، مقاومت بالایی دارند و خطر کمتری جان افراد را تهدید میکند.

در مجموع کانکس‌های سرایداری یک گزینه مقرون به صرفه و سریع برای تامین محل سکونت سرایدار و یا نگهبان در مجموعه‌های مختلف است.  شرکت تولیدی سامان ایران با بهره‌گیری از آخرین متد روز دنیا و نیروهای متخصص در صنعت ساخت کانکس ‌های نگهبانی توانسته است مطابق آخرین استاندارد‌های روز دنیا و استفاده از مواد اولیه با کیفیت، ابزار و فناوری‌های جدید موجود در این صنعت، نیاز‌های خریداران خود را رفع کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها