از کانکس اسکان کارگری برای اسکان کارگران , مهندسان , معماران و … استفاده می شود . وقتی کارگران برای مدت نامشخصی مجبور به ماندن در محل کار برای انجام پروژه های ساختمانی و معماری هستند کانکس اسکان کارگری بهترین راه کار پیش روی کارگران برای سکونت تا پایان پروژه ی کاریشان است .

کانکس اسکان کارگری این روزها جای ساخت و ساز سنتی و قدیمی را گرفته است زیرا برای انجام یک پروژه ی کاری هزینه ی بالایی را باید پرداخت کرد تا مکانی برای اسکان موقت را ساخت و در ضمن امکان مجوز ساخت و ساز در هر مکانی وجود ندارد . داخل کانکس اسکان کارگری مجهز به اتاق استراحت کارگری , سرویس بهداشتی و دیگر امکاناتی از قبیل لوله کشی آب , گاز و برق و .. است . داخل کانکس اسکان کارگری مجهز به جعبه ی کمک های اولیه و کپسول آتش نشانی است . 

قیمت کانکس کارگاهی

انواع کانکس اسکان کارگری

از انواع مختلف اسکان کارگری شامل موارد زیر می‌باشد:

کانکس اسکان کارگری ثابت:

کانکس اسکان کارگری ثابت اکثرا برای پروژه های بلند مدت از آن استفاده می شود و تمام تجهیزات آن در کارخانه تولید و قطعات به هم وصل می شوند و به مکان مورد نظر مشتری برده و در آنجا نصب می گردد . چون کانکس اسکان کارگری ثابت برای مدت طولانی در یک مکان ثابت است بایستی در ساخت آن از مواد درجه ی یک استاندارد استفاده شود تا از مقاومت بالاتری برخوردار شود . سقف و کف این نوع کانکس نیز باید مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ خوردگی باشد تا سازگار با هر نوع شرایط جوی  و محیطی باشد .

کانکس اسکان کارگری سیار:

از کانکس اسکان کارگری سیار می توان در تمام پروژه های کاری مورد استفاده قرار داد . این نوع کانکس به دلیل چرخ دار بودن قابلیت حمل و نقل و جابه جای را دارد . و در صورت تمام شدن یک پروژه ی کاری می توان به آسانی آن را به مکان پروژه ی کاری دیگر برد و در آنجا از آن استفاده کرد.

مشخصات فنی کانکس کارگری

هر کانکسی که تولید و ساخته می‌شوذ یک سری مشخصات فنی متناسب با خود را دارد، مشخصات فنی کانکس کارگری نیز شامل موارد زیر است:

مقاوم در برابر زلزله

مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی

سازگار با هر نوع شرایط آب و هوایی

دیوار پوش mdf یا pvc

کانکس اسکان کارگری سیار و ثابت

عایق بندی حرارتی و برودتی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع کانکس با ما تماس بگیرید.

کاربرد کانکس کارگری

کانکس کارگری یک سازه پیش ساخته است که برای اسکان موقت کارگران در پروژه های ساختمانی و عمرانی استفاده میشود. کانکس کارگری دارای مزایایی مانند سرعت و سهولت در نصب و جابجایی، هزینه کمتر نسبت به ساخت بنا، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، داشتن امکانات و تجهیزات مناسب و امکان طراحی و رنگ بندی متنوع است
کانکس کارگری میتواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

پروژه های راهسازی

پروژه های نفتی و گازی

پروژه های معدنی و حفاری

پروژه های کشاورزی و دامپروری

پروژه های صنعتی و تولیدی

شرکت سامان ایران یک از شرکت‌ها در تولید و ساخت انواع کانکس اعم از کانکس کارگری می‌باشد، برای اطلاع از قیمت کانکس و خرید کانکس از سامان ایران با شماره زیر جهت صحبت با مشاورین بخش فنی تماس بگیرید.

امکانات کانکس کارگری

امکانات کانکس کارگری ممکن است بسته به نوع و اندازه آن متفاوت باشد. اما برخی از امکانات رایج کانکس کارگری عبارتند از:

تخت خواب:

کانکس کارگری دارای تخت های خواب تک نفره یا دو نفره است که میتوانند فضای مناسبی برای استراحت و خواب کارگران فراهم کنند.

میز و صندلی:

کانکس کارگری دارای میز و صندلی است که میتوانند محلی برای نوشیدن چای، خوردن غذا، خواندن روزنامه یا انجام کارهای ساده اداری باشند.

آشپزخانه کوچک:

کانکس کارگری دارای یک آشپزخانه کوچک است که مجهز به امکاناتی مانند گاز، یخچال، سینک، آبچکان، کابینت و ظروف آشپزی است. این آشپزخانه میتواند محلی برای پخت و پز غذاهای ساده و سریع باشد.

دسشویی و حمام:

کانکس کارگری دارای یک یا چند دستشویی و حمام است که مجهز به امکاناتی مانند لوله کشی، شیرآلات، دستشویی، حمام، آینه و کاغذ بهداشتی است. این دستشویی و حمام میتوانند نیازهای بهداشتی کارگران را برطرف کنند.

درب و پنجره دوجداره:

کانکس کارگری دارای درب و پنجره دوجداره است که از آلومینیوم ساخته میشوند. درب و پنجره کانکس کارگری دارای سیستم قفل و کلید میباشند و امکان دید و نور مناسب را به داخل کانکس کارگری فراهم می کنند.

سیستم تهویه مطبوع:

کانکس کارگری دارای سیستم تهویه مطبوع است که میتواند دمای داخل کانکس را با توجه به شرایط آب و هوایی تنظیم کند. این سیستم میتواند شامل کولر، بخاری، فن یا کولر گازی باشد.

جابه جایی کانکس کارگری

جابه جایی کانکس کارگری یکی از مزایای این نوع سازه ها است. برای جابه جایی کانکس کارگری باید مراحل زیر را انجام دهید:

دمونتاژ کانکس:

ابتدا باید کانکس را از بستر آن جدا کنید و قطعات آن را از یکدیگر باز کنید. برای این کار میتوانید از ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، چکش، اره و مته استفاده کنید.

حمل کانکس:

سپس باید قطعات کانکس را با کمک جرثقیل یا لیفتراک به وسیله نقلیه ای مانند کامیون یا تریلی به محل جدید منتقل کنید. برای این کار باید از بارگیری و بارگذاری مناسب و ایمنی کافی اطمینان حاصل کنید.

نصب کانکس:

در نهایت باید قطعات کانکس را در محل جدید به هم متصل کنید و کانکس را روی بستر مناسب قرار دهید. برای این کار باید از ابزارهایی مانند پیچ، مهره، رولپلاک، انبردست و متر استفاده کنید.