کانکس اداری یک نوع ساختمان پیش‌ساخته است که برای استفاده‌های دفتری و اداری در اشکال و اندازه‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شود. این کانکس‌ها می‌توانند به عنوان دفاتر موقت یا دائمی در مکان‌هایی مانند پروژه‌های ساختمانی، کارگاه‌ها، محل‌های برگزاری رویدادها و حتی در محیط‌های شهری برای کسب‌وکارهای کوچک استفاده شوند. طراحی و فضای داخلی، امکانات رفاهی، تحهیزات ارتباطی، سازگاری با محیط و قابلیت جابه‌جایی از ویژگی‌های مهم یک کانکس اداری است که برای تهیه آن باید به آن‌ها دقت شود.

در این مقاله با بررسی مزایا، انواع کانکس اداری و نکات کلیدی در خرید کانکس اداری میپردازیم.

چرا انتخاب کانکس اداری؟

کانکس‌های اداری یا کانکس‌های دفتری یکی از راهکار‌های مقرون به صرفه و سریع برای ایجاد فضای اداری است. کانکس‌های اداری میتوانند برای اهداف مختلفی مانند دفاتر کار، اتاق کنفرانس اتاق جلسات، اتاق انتظار و.. استفاده شوند. دلائل متعددی وجود دارد که افراد و اسزمان‌ها و شرکت‌ها به انتخاب کانکس اداری رو می‌آورند. این دلایل عبارتند از:

  1. مقرون به صرفه بودن: کانکس‌های اداری نسبت به ساخت و ساز سنتی مقرون به صرفه‌تر هستند. هزینه ساخت کانکس اداری به عوامل مختلفی از جمله ابعاد، نوع مصالح و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.
  2. سرعت ساخت: کانکس‌های اداری در مدت زمان کوتاهی ساخته می شوند. این امر به ویژه برای کسب و کارهایی که به سرعت به فضای اداری نیاز دارند، می تواند مفید باشد.
  3. قابلیت جابجایی: کانکس‌های اداری را می توان به راحتی جابجا کرد. این امر به سازمان ها امکان می دهد در صورت نیاز به مکان جدید، کانکس اداری خود را به مکان جدید منتقل کنند.
  4. قابلیت سفارشی سازی: کانکس‌های اداری را می توان با توجه به نیازهای خاص سازمان ها سفارشی سازی کرد. این امر به سازمان ها امکان می دهد فضای اداری مورد نظر خود را با هزینه ای مقرون به صرفه ایجاد کنند.
عکس کانکس اداری دو طبقه

انواع کانکس اداری

در خصوص انواع کانکس اداری تنوع محصولات و دسته بندی‌های زیادی داریم این هم به این دلیل است که هرکدام ازین طرح‌های کانکس اداری دارای ویژگی و خواص مختلفی نسبت به سایر کانکس‌های اداری هستند.

انواع کانکس اداری تولیدی شرکت سامان به اشکال زیر تقسیم می شود:

  • کانکس اداری ساده
  • کانکس  کمپ اداری
  • کانکس اداری لوکس

مزیت این مدل‌ها در آن است که شما به راحتی می توانید در هر کجایی که باشید یک مکان اداری کامل داشته باشید. در این مدل‌ها شما می توانید به راحتی اتاق‌ها، پارتیشن‌ها میزهای و مبلمان ،کمدها و فایل‌های اداری و هر آنچه برای یک فضای اداری بسته با کاربری خود نیاز دارید را در این کانکس‌ها جا دهید.

کانکس اداری ساده:

کانکس اداری ساده همانگونه که از نامش پیداست شامل یک محیط اداری سالنی بدون امکانات رفاهی همچون آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی است. در کانکس اداری ساده امکان یک چیدمان کاملا اداری وجود دارد. کانکس اداری ساده را می توان در ابعاد مختلف تولید کرد و رایج ترین ابعاد کانکس اداری که استفاده می‌شود با طول 12 متر است. در خصوص این نوع کانکس‌ها به طراحی و زیبایی نمای خارجی اهمیت کمتری داده می‌شود و ارزان بودن و اقتصادی بودن و کاربری اولویت دارد.
در کانکس اداری ساده به طول 12 متری، شما میتوانید تعداد چندین میز چندین صندلی و طبقه بندی در آن جای دهید. در خصوص این کانکس‌ها برای طراحی و پارتیشن بندی محیط داخلی هیچ محدودیتی نداریم. بنا به استفاده این کانکس‌ها می‌توانند برای محیط‌های کاربری کارگاهی، دفتری، مدیریتی، سالنی و انبار گردانی از نوع ساندویچ پانل، سایدینگ ورق گالوانیزه و.. تولید شوند.

کانکس کمپ اداری:

بسیاری از ادارات و سازمانها برای استقرار پرسنل خود کمپ اداری تهیه می کنند که این کمپ ها به صورت تک طبقه، دو طبقه و یا سالنها و دفاتر جدا کننده می باشد. این ساختمان‌های اداری دارای اتاق پرسنل، اتاق جلسات، اتاق پذیرایی از مهمان های ویژه و نماز خانه و همچنین سالن غذاخوری و سرویس بهداشتی و آبدارخانه در ابعاد و اندازه‌های مختلف دارد.

عکس کانکس اداری سایدینگ که دارای سالن اتاق و سرویس بهداشتی است

کانکس اداری لوکس:

کانکس‌های اداری لوکس نوعی از کانکس‌های اداری هستند که از مواد و مصالح با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و دارای امکانات و تجهیزات مدرن هستند. این کانکس‌ها معمولاً برای سازمان‌ها و کسب و کارهایی که به دنبال ایجاد فضای اداری باشکوه و مجلل هستند، استفاده می‌شوند.
در ساخت کانکس‌های اداری لوکس از مواد و مصالح با کیفیت بالا مانند چوب، آلومینیوم، شیشه و سنگ استفاده می‌شود. استفاده از این مواد در کنار ظاهر داخلی زیبا و سیک باعث می‌شوند که کانکس‌ها دارای فضایی زیبا و با دوام و آرامش بخش باشند. این نوع کانکس‌ها معمولاً به امکانات و تجهیزات مدرن مانند سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم‌های امنیتی و غیره مجهز هستند. این امکانات باعث می شوند که کانکس‌ها فضایی راحت و کارآمد برای کار و زندگی باشند.
کانکس‌های اداری لوکس را میتوان با توجه به نیاز و خواسته مشتری سفارشی سازی کرد. این کانکس‌های پیش ساخته به گونه‌ای طراحی شدند که به عنوان دفاتر مدیران مجموعه، اتاق کنفرانس، نمایشگاه‌ها و… کاربرد دارند.‌

نکات کلیدی در خرید کانکس اداری

در هنگام خرید کانکس اولین نکته که بهش باید توجه کافی داشته باشیم این است که به چه دلیل برای چه نوع کاربردی داریم این کانکس اداری را خریداری می‌کنیم. مثلا کانکس کارگاهی ساده به درد فضای مدیریتی لوکس نمیخورد. نکته بعدی توجه به قیمت کانکس است. باید با توجه به بودجه مد نظرمان برای خرید این نوع از کانکس‌ها اقدام کنیم. برخی نکات کلی دیگر هست که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
• ابعاد کانکس: ابعاد کانکس باید متناسب با نیازهای سازمان باشد. برای مثال، اگر کانکس برای استفاده به عنوان دفتر کار مدیران در نظر گرفته شده است، باید فضای کافی برای قرار دادن میز، صندلی، کامپیوتر و سایر تجهیزات را داشته باشد.
• نوع مصالح: مصالح مورد استفاده در ساخت کانکس باید با کیفیت باشند. کانکس هایی که از مصالح با کیفیت ساخته شده اند، دوام بیشتری دارند و در برابر شرایط محیطی مختلف مقاوم تر و مسلما گرانتر هستند.
• تجهیزات: کانکس باید به تجهیزات مورد نیاز از جمله سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی وسیستم آبدارخانه و لوله کشی، سرویس بهداشتی و غیره متناسب به نوع کاربری و استفاده ما، مجهز باشد. این تجهیزات باعث می شوند که فضای اداری راحت و کارآمد باشد.
• طراحی داخلی: طراحی داخلی کانکس باید با توجه به نیازهای سازمان و کاربران انجام شود. برای مثال، اگر کانکس برای استفاده به عنوان اتاق کنفرانس در نظر گرفته شده است، باید فضای کافی برای قرار دادن میز و صندلی برای شرکت کنندگان در جلسه را داشته باشد.
• اعتبار شرکت سازنده: قبل از خرید کانکس اداری، اعتبار شرکت سازنده را بررسی کنید. مطمئن شوید که شرکت سازنده دارای تجربه و سابقه کافی در ساخت کانکس های اداری باشد.
• گارانتی کانکس: اکثر شرکت های سازنده کانکس اداری، گارانتی برای کانکس های خود ارائه می دهند. قبل از خرید کانکس اداری، شرایط گارانتی را بررسی کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از گارانتی استفاده کنید.

کانکس سامان با بهره گیری از علم روز دنیا از نیم قرن پیش تا به حال نقش موثری در بالا بردن کیفیت سازه های پیش ساخته و اجرای این سازه‌ها در محل داشته و یکی از پایه های عمرانی کشور است که بدلیل خدمت رسانی به پروژه های دولتی و خصوصی و اسکان امن و کم هزینه زمینه پیشرفت ساخت و ساز را در تمام کشور در خصوص تولید و فروش انواع کانکس اعم از: کانکس سرویس بهداشتی، کانکس نگهبانی، ساخت کانکس در محل و… فراهم نموده است. 

امکانات کانکس اداری

کانکس اداری یک سازه پیش ساخته است که برای کاربری اداری و مدیریتی طراحی و ساخته میشود. امکانات کانکس اداری ممکن است بسته به نوع و اندازه آن متفاوت باشد. اما برخی از امکانات رایج کانکس اداری عبارتند از:

• درب و پنجره های مستحکم با سیستم قفل و کلید

• سیستم برق کشی با شماره تایید

• تهویه مطبوع با سیستم گرمایش و سرمایش

• سیستم روشنایی داخلی و خارجی

• سیستم تهویه هوا

• سیستم آب گرم مصرفی

• اتاق های پرسنلی، مدیریتی، ملاقات، نمازخانه و آبدارخانه

• سرویس بهداشتی و حمام

• امکان طراحی و رنگ بندی متنوع

• امکان پارتیشن بندی داخلی

• امکان ساخت دوطبقه یا چندقلو

• امکان جابجایی و نصب سریع

کاربرد کانکس اداری

کانکس اداری میتواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

دفتر موقت:

برای پروژه های ساخت و ساز، رویدادها، نمایشگاه ها و موارد مشابه

محل کار موقت:

برای پروژه های خاص یا تعمیر و نگهداری

محل کار دائمی:

برای کسب و کارهای کوچک در مناطقی با محدودیت فضایی یا شرایط خاص

محل ذخیره سازی:

برای اسناد، تجهیزات و مواد مورد نیاز یک شرکت

محل آموزش:

برای برگزاری کلاس ها، کارگاه ها و دوره های آموزشی

مشخصات کانکس اداری

مشخصات کانکس اداری ممکن است بسته به نوع و اندازه آن متفاوت باشد. اما برخی از مشخصات رایج کانکس اداری عبارتند از:

ابعاد:

کانکس اداری معمولا در ابعاد استاندارد ۶×۲.۴ متر، ۹×۲.۴ متر، ۱۲×۲.۴ متر و ۱۵×۲.۴ متر تولید میشود. اما میتوان با توجه به نیاز مشتری ابعاد دلخواه را سفارش داد.

اسکلت:

اسکلت کانکس اداری از نوع پروفیل سنگین ۴۰×۴۰ و ۸۰×۴۰ با پوشش ضد زنگ ساخته میشود. این اسکلت باعث میشود که کانکس اداری مقاومت و دوام بالایی داشته باشد.

پوشش خارجی:

پوشش خارجی کانکس اداری از ورق گالوانیزه شادولاین (فرمدار) رنگ کورهای ساخته میشود. این پوشش باعث میشود که کانکس اداری در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد و نمای زیبا و مدرنی داشته باشد.

پوشش داخلی:

پوشش داخلی کانکس اداری از P.V.C روکش دار با عایق پلی استایرن ساخته میشود. این پوشش باعث میشود که کانکس اداری عایق حرارتی و برقی مناسبی داشته باشد و فضای داخلی راحت و شیکی ایجاد کند.

درب و پنجره:

درب و پنجره کانکس اداری از آلومینیوم ساخته میشود. درب و پنجره کانکس اداری دارای سیستم قفل و کلید میباشند و امکان دید و نور مناسب را به داخل کانکس اداری فراهم میکنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها