کانکس نگهبانی

با توجه به گسترش شرکتهای خصوصی و دولتی و ساخت کارخانجات که در فضاهای بسیار زیاد با دیوارهای طولانی و ساخت ویلاها و یا شرکتهای توریستی که به مدت زیادی خالی از سکنه می باشد، نیاز به حضور شخصی در آن ویلا و شرکت و یا کارخانه جهت نگهبانی و مراقبت از اموال ضروری میباشد. اتاقکی که بتوان نگهبان را در آن اسکان داد مورد نیاز همچنین اماکنی است. پیشنهاد ما استفاده از کیوسک نگهبانی و یا همان کانکس نگهبانی می باشد.
با توجه به موقعیت شرکت و تعداد نفراتی که وظیفه حراست را میخواهند انجام دهند، شما نیاز به کیوسک نگهبانی با ابعاد مختلف خواهید داشت.  البته امروزه در کشور ما، استفاده از کانکس‌های پیش ساخته سرایداری  با توجه به آمار و ارقام دزدی فراوان ماشین‌ها و ساختمان‌ها، در خیابان‌ها و سر کوچه‌ها نیز رواج یافته است

 از مشخصه های یک کیوسک نگهبانی خوب، عایق بودن آن در برابر سرما و گرما، راحتی داخل و امکانات درونی کیوسک نگهبانی، تعبیه مناسب پنجره ها برای دید کامل در کیوسک نگهبانی می باشد.

کانکس هایی که جهت نگهبانی استفاده می‌شوند باید دارای 4 طرف دید داشته باشند.

شرکت سامان ایران یکی از برترین شرکت ها در خصوص ساخت انواع کانکس‌ها اعم از: کانکس سرویس بهداشتی، کانکس فروشگاهی، کانکس مسکونی و… می‌باشد. 

انواع کیوسک نگهبانی

کانکس‌های نگهبانی را از لحاظ ابعاد، کاربرد و جنس بدنه به مدل‌های مختلفی دسته بندی می‌کنند. در ادامه با هرکدام بیشتر اشنا می‌شویم.

خرید کانکس ویلایی دو طبقه

ابعاد :

کیوسک های نگهبانی در ابعاد 1/5 در 1/5 متر ، 2 متر در 2 متر ،  2/40 در 2/40، 2/5 در 2 متر،2 در 3 متر و  -3 در 6/40 متر   موجود می باشند ارتفاع استاندارد کیوسک های نگهبانی 2متر می باشد. ایجاد ارتفاع بیشتر به صلاح نمی باشد چراکه در ابعاد کوچک مقاومت استاتیک سازه را پایین می آورد.

کاربرد:

 • جهت ورودی شرکت ها و کارخانجات و مشابه
 • نگهبانی محله ها که امروزه در بیشتر نقاط جهت کنترل عبور و مرور و امنیت محله نصب میشود.
 • پارکینگ های طبقاتی و معمولی و محل های تجمع افراد مثل استادیوم و استخر وغیره
 • جهت کارگاه های بزرگ ساختمانی که تردد افراد و مهندسین و رانندگان زیاد است و نیاز به نگهبانی دقیق تر دارند.
  و کلاً هر جا که نیاز به حضور نگهبان و افرادی جهت حراست لازم است که این کیوسک های نگهبانی نصب شود.

جنس بدنه:

 • کیوسک های نگهبانی با ورق گالوانیزه که  ورق بیرونی از جنس گالوانیزه عایق مابین پلاستوفوم-لایه داخل از جنس PVC سفید یا طرح چوب و غیره
 • نوع باضخامت ورق 3/0 یا کمتر که با قیمت پایین که دارند  (جهت پروژه های کوتاه مدت)
 •  نوع ضخامت ورق 4/0 و بیشتر که قیمت به نسبت بالاتر می شود و جهت کارخانجات و شرکت هایی که می خواهند به صورت دائم کانکس را در همان محل مستقر نگه داشته و طولانی مدت استفاده کنند.
 • کیوسک نگهبانی جنس ساندویچ پانل که دو ورق گالوانیزه یا آلوزنیک به ضخامت 5/0 میل و مابین عایق فوم تزریقی پلی لورتان است –این نوع کیوسک های نگهبانی بسیار مقاوم به سرما و گرما و با عمر طولانی می باشند- قیمت آن ها هم از نوع1 بیشتر است
 • کیوسک های نگهبانی کامپوزیت مقاوم ترین و گران ترین نوع کیوسک ها هستند که بدنه بیرونی از جنس کامپوزیت (آلیاژ و آلومنیوم وروی) می باشد.

تجهیزات کیوسک های نگهبانی:

شامل 3 پنجره بزرگ (بسته به ابعاد کیوسک) در 3 طرف کانکس و یک طرف هم درب کانکس می باشد در صورت نیاز جای کولر هم در کیوسک تعبیه میشود-شیب سقف کیوسک های نگهبانی معمولاً به صورت یک طرف شیب می باشد در برخی از کیوسک های سفارشی نیز ممکن است شیب سقف را به صورت 4 طرف شیب در نظر بگیریم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع کانکس با ما تماس بگیرید.

انواع خاص کیوسک های نگهبانی

انواع خاصی از کیوسک‌های‌نگهبانی شامل:

کیوسک نگهبانی 6ضلعی (در ابعاد مختلف)

کیوسک نگهبانی گرد (دایره شکل)     که جهت این مدل باید شیشه های دورتادور را از انواع سکوریت و شیشه خم استفاده کرد.

کیوسک نگهبانی بیضی شکل که صرفاً جلوی کانکس را شیشه خم قرار می دهیم تا میدان دید نگهبان صرفاً در این ناحیه جلو (به سفارش مشتری) بیشتر باشد.

کیوسک نگهبانی با سقف دو هلالی که جهت زیبایی و آب بندی بهتر سقف به این شکل در آمده است . و همینطور تامین نور بیشتر.

کیوسک نگهبانی چوبی که از چوب ترمودود ساخته می شوند.

کیوسک های نگهبانی که جهت پروژه ها استفاده می شوند بعد از استفاده می توان به عنوان کانکس دست دوم آن ها را به فروش رساند به جهت کاربرد وسیع و فراوان این کانکس ها به راحتی به فروش می رسند.

در برخی از پروژه ها اجرا شده در این شرکت به سفارش مشتریان و به جهت عدم تردد جرثقیل در محل کیوسک نگهبانی مورد نظر را در محل مشتری ساخته ایم پس از اندازه گیری و بازدید دقیق محل پروژه نسبت به برش پروفیل و ورق و…. در کارخانه اقدام و سپس به محل حمل و در آنجا عملیات اجرا در محل کیوسک نگهبانی انجام میشود مثلاً در پارکینگ های مسقف یا… محوطه حیاط ساختمان های جنوبی که حیاط پشت ساختمان می باشد و بنا بر نوع کاربری و سفارش مشتری نیاز به کیوسک نگهبانی در حیاط دارند.

کیوسک های سایدینگ نوع دیگری از کیوسک های نگهبانی هستند که در این کیوسک ها ورق گالوانیزه بیرونی جهت استحکام بیشتر به صورت پله پله فرمدار شده است و هم از لحاظ زیبایی در نمای بیرونی هم از لحاظ استحکام بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

امکانات کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی یک سازه پیش ساخته است که برای نظارت و حفاظت از محل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امکانات کانکس نگهبانی ممکن است بسته به نوع و اندازه آن متفاوت باشد. اما برخی از امکانات رایج کانکس نگهبانی عبارتند از:

درب و پنجره های مستحکم با سیستم قفل و کلید

سیستم برق کشی با شماره تایید UL یا CE

تهویه مطبوع با سیستم گرمایش و سرمایش

برقراری تماس با مرکز کنترل زمانی اضطراری با سیستم آیفون

نصب تجهیزات سیستم های دوربین های مدار بسته با تحلیل ویدئویی و ورودی های صدا

نصب انواع تجهیزات امنیتی مانند آژیر و اعلام حریق

داشتن دید کامل ۳۶۰ درجه یا شیشه ای به سمت محدوده اصلی

پوشش خارجی دیواره ها و سقف از ورق فولادی گالوانیزه شده با رنگ الکترواستاتیک دو طرف

عایق جداره ها از نوع پلی استایرن یا پشم شیشه

دیوار پوش داخلی از نوع PVC روکش دار یا MDF

کف از نوع تخته با کفپوش قابل شستشو طرح دار

دو قلاب روی سقف جهت بارگیری با جرثقیل

کانکس نگهبانی برجک – برجک نگهبانی

برجک به اتاقی کوچک گفته می شود که در ارتفاع بلند احداث یا نصب می گردد تا بتواند امور تعریف شده آن اتاق را انجام داد.

به سازه ای سنتی یا صنعتی اطلاق می گردد که در ارتفاع ( سازه یا ارتفاعات طبیعی ) نصب می گردد که وظیفه کنترل ، حراست از محوطه در تیر رس یا تعریف شده را دارد.

این نوع کانکس ها با توجه به شرایط جغرافیایی و کاربرد امنیتی ، حراستی ، نظارتی تهیه و نصب می گردد که بدلیل نصب این نوع کانکسها روی سازه بلند زیر کانکس که اصطلاحاً برجک نامیده می شود تنوع ابعاد دارد که از 1/5*1/5    ، 2*2/5  ،  2/5*2/5  تا 3*3 نیز تولید و نصب می گردد.

که با طراحی تقریباً مثلثی و مسیر ترددی ( پله ) به بالا تولید می گردد که در رأس آن هم محوطه راهرویی هم باید تعبیه گردد.

برجک بعضاً با پروفیل 100*100 یا نبشی 12 بعنوان ستونها استفاده شده و برای بادبند از نبشی 7 یا پروفیل 70*70 استفاده می شوئ.

مسیر راه پله ( بصورت موازی  ) و در اصطلاح صنعتی شمشیری نیز از پروفیل 80*40 و حفاظ ترددی نیز از پروفیل 20*20 اجرا می گردد.

برای راه پله نیز از صفحه 20*20  چک پلیت یا ؟؟ ( مشبک ) استفاده می گردد.

در بالای برجک ابعاد کانکس در هر اندازه که باشد بین 70 تا 90 cm بعنوان راهرو ترددی دور تا دور کانکس تعبیه می گردد که با حفاظ حداقل 90 cm متری که با پروفیل 20*20 تولید و نصب می گردد محار می شود.

در صورتی که محل نصب برجک و کیوسک صعب العبور باشد هر 2 در محل ساخت و نصب می گردد

بعضاً به دلیل استقرار فرد کاربرد شیفت های چرخشی کاری و نیاز به تامین حداقل امکانات در محل کار کیوسک نگهبانی از جنس ساندویچ پنل در اولویت اول و در اولویت دوم از نوع گالوانیزه ساخت و تولید می گردد.

کانکس نگهبانی معمولی

این مدل از کانکسها برای گاراژها، درب انبارها و محوطه های معمولی استفاده میگردد و امکانات خاصی در این کانکسها دیده نمی شود و از نظر قیمت خیلی ارزان تر از نمونه های قبلی هستند وفقط فضایی که نگهبان در داخل آن از آفتاب ، باد و باران در امان باشد و به محیط هم مسلط باشد ساخته میشود. این کانکسها معمولا به شکل چهار ضلعی ساخته میشوند البته به نظر مشتری میتوان نیم دایره یا 6-8-5 ضلعی هم ساخته شود .شاسی بنا از تیرآهن دور کلاف یا قوطی پروفیل 40*80 ساخته میشود واسکلت بر روی آن سوار میشود دارای دید 270 یا 360 درجه میباشند حداقل 2 پنجره و یک درب دارند(از جنس آلومینیوم) بدنه از جنس ورق فرمدار گالوانیزه با رنگ کوره ای که در صورت تمایل مسشتریان رنگ کانکس به دلخواه آنان عرضه میشود دیوارپوشها از جنس pvc و در صورت درخواست مشتری از mdf استفاده میگردد

انباري كانكس چاي خانه كيوسک نگهبانی مجتمع های خدماتی باجه های نگهبانی – امنيت بالا – باجه های نگهبانی
کانکس سامان تولید کننده انواع کانتینر و خانه پیش ساخته میباشد.

مزایای کانکس نگهبانی

برخی از مزایای کانکس نگهبانی عبارتند از:

سرعت و سهولت در نصب و جابجایی:

کانکس نگهبانی را می توان در مدت زمان کوتاهی در محل مورد نظر نصب کرد و در صورت نیاز به مکان دیگری منتقل کرد.

 

هزینه کمتر نسبت به ساخت بنا:

کانکس نگهبانی از مصالح ارزان قیمت و با کیفیت تهیه می شود و نیازی به پیش بنایی ندارد. بنابراین هزینه ساخت و نگهداری آن بسیار پایین است.

مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی:

کانکس نگهبانی از مصالحی ساخته می شود که عایق حرارتی و برقی مناسبی دارند و در برابر سرما، گرما، باران، برف، زلزله و آتش مقاوم هستند.

داشتن دید مناسب به محیط اطراف:

کانکس نگهبانی دارای پنجره های بزرگی است که به نگهبان امکان مشاهده و کنترل ورود و خروج افراد و خودروها را می دهد.

 

امکان طراحی و رنگ بندی متنوع:

کانکس نگهبانی را می توان با توجه به نیاز و سلیقه مشتری طراحی و رنگ آمیزی کرد و نمای زیبا و مدرنی به آن بخشید.

 

پلان انواع کیوسک نگهبانی

کیوسک های نگهبانی در ابعاد و اندازهای مختلف ساخته می شوند. بنا به سفارش مشتری متریال ، ابعاد ، تعداد پنجره ، نوع دیوار پوش و ضخامت ورق سقف و بدنه متفاوت است.
کانکس های نگهبانی هم به صورت دایره ، 4ضلعی ، 6ضلعی و یا حتی 8ضلعی هم ساخته می شود.
معمولا کیوسک نگهبانی به صورت 4 ضلعی در ابعاد 1/5 * 1/5 – 2*2 – 2.40*2.40 و… ساخته می شود .
در ابنجا چند نمونه از پلان های کانکس نگهبانی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

کیوسک نگهبانی 2.40*2.40
کیوسک نگهبانی 2.40 * 2.40
کیوسک نگهبانی1.5*1.5
کیوسک نگهبانی 1.5 * 1.5

پلان کانکس چند ضلعی

پلان کانکس خاص

اتاقک نگهبانی پیش ساخته

اتاقک نگهبانی پیش ساخته | کانکس نگهبانی پیش ساخته یکی از نیازهای اساسی اماکن می باشد چرا که امروزه به دلیل گسترش جمعیت شهرها و روستاها و کمبود امکانات محلی یا شرایط اجتماعی نامناسب نیاز به حفاظت از دستبرد مورد توجه قرار گرفته و بصورت پایه شروع پروژه های ساختمانی یا عمرانی محسوب میشود.
در وهله اول شروع کار، محل مشخص شده و با وسایل معمول مانند دیوارچینی یا توری و سپس وسایل مربوطه به محل حمل شده و کار آغاز میگردد ولی شب هنگام که کار تعطیل شده و کارگاه بسته میشود، مهمترین بخش کار یعنی نگهبانی از سازه و وسایل موجود آغاز میگردد، نگهبانی جزو لاینفک اجتماع امروزی بوده و حتی ساختمانهای آپارتمانی امروزی با حداقل نفرات دارای یک نگهبان چند منظوره جهت محافظت و همچنین نظافت بوده و در پروژه های ساختمانی و عمرانی اتاق یا کیوسک نگهبانی اولین بخشی است که اجرا شده و مسئولیت حفاظت ورود و خروج و نفرات و وسایل و ابزار را بعهده می گیرد.

مشخصات فنی اتاقک نگهبانی پیش ساخته

اتاق نگهبانی یا کیوسک نگهبانی معمولا از ابعاد ۱/۵*۱/۵ شروع شده و تا ۲/۴۰*۶ استفاده میشود . این کیوسکها های جدید وسایل امنیتی شامل دوربین آژیر خطر به دفتر مرکزی و تلفن اضطراری و وسایل ایمنی شامل کپسول آتش نشانی و جعبه کمکهای اولیه را دارند اتاقهای نگهبانی دارای ارتفاع از کف زمین و بصورت محسوسی بر اوضاع کارگاه یا ساختمان و پروژه مسلط بوده و با داشتن پنجره های مناسب دید کامل و مشرف به اطراف دارا هستند.
کانکس نگهبانی با احتساب فضای موجود مانند: سرویس بهداشتی یا درب داخلی و درب مجزا از بیرون و همچنین سینک و آبچکان جهت شستشو با کابینت فلزی یا MDF بالا و پایین آن داخل کانکس نصب میشود و امکان نصب یک صفحه MDF جهت نصب گاز یا اوپن با پایه جهت قراردادن وسایل مانند چای ساز و… را اجرا کرد یک مرکز مستقل و نفوذ ناپذیر جهت حفاظت از وسایل یا پروژه مورد استفاده قرار گرفته و میتوان شخص را بدون نگرانی از نیازهای روزانه تا مدتها در آن مستقر نموده. اتاقک نگهبانی در صورت استفاده چند نفر پرسنل و نیاز به ابعاد با عرض و طول غیر متفاوت می تواند بصورت دو یاچند قلو ساخته شده و پس از حمل در محل به یکدیگر متصل گردد.

در این کانکس‌ها دستگاههای کنترل ورود و خروج نصب شده و تردد پرسنل با کنترل دستگاه مربوطه و ثبت توسط دوربین انجام می پذیرد که در این روش برق کشی کانکس بصورت روکار و داخل داکت بوده و امکان سیم کشی آسان و سریع را جهت نصب دستگاههای مربوطه فراهم سازد.
در کانکس نگهبانی کامپیوتر نیز هست که امکان نصب داکت خالی و ورودی در جعبه تقسیم جهت سیم کشی شبکه نیز وجود دارد که این امر باعث امنیت بیشتر به دلیل اتصال به دیگر نقاط شرکت می شود . در اتاقک نگهبانی پیش ساخته | کانکس نگهبانی پیش ساخته دارای حفاظ فلزی نرده ای امکان نصب حفاظ آکاردئونی نیز هست که علاوه بر حفاظ می توان روی کیوسک نور افکن و بلند گو نصب کرد.

برای اطلاع از قیمت کانکس در انواع مختلف و خرید کانکس مورد نیاز خود با مشاورین شرکت سامان ایران تماس بگیرید تا نسبت به نیاز خود بهترین مدل کانکس را انتخاب و خریداری کنید.

سوالات متداول

کانکس نگهبانی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:
– مقاوم در برابر آب و هوا و شرایط جوی سخت
– دارای عایق‌بندی مناسب برای تنظیم دما در فصول مختلف
– مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب
– دارای تهویه و روشنایی کافی داخلی
– مجهز به درب و پنجره‌های امنیتی و قفل‌های ایمن
– مساحت داخلی مناسب برای نشستن و تجهیزات نگهبانی
– طراحی ارگونومیک و راحتی کافی برای استقرار نگهبان

مهم‌ترین مسائل ایمنی در کانکس نگهبانی عبارتند از:
– استفاده از مصالح آتش‌سوز و ضد آتش برای سازه کانکس
– نصب کپسول آتش‌نشانی و سیستم اعلام حریق
– طراحی خروجی‌های اضطراری و راه‌های فرار مناسب
– رعایت استانداردهای برقی و جلوگیری از خطرات برقی
– مهار کردن تجهیزات و مبلمان برای جلوگیری از سقوط
– آموزش کارکنان در زمینه مقابله با حوادث اضط

 برای محافظت کانکس نگهبانی در برابر سرقت، اقدامات زیر پیشنهاد می‌شود:
– استفاده از قفل‌های درجه‌بالا و سیستم های امنیتی هوشمند
– نصب دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های هشدار دهنده
– محصور کردن کانکس در محوطه محافظت‌شده و پایش آن
– نصب روشنایی مناسب در اطراف کانکس در شب
– آموزش کارکنان در خصوص رعایت نکات امنیتی

در طراحی کانکس نگهبانی، نکات زیر باید مد نظر قرار گیرند:
– ابعاد و فضای داخلی متناسب با نیازهای نگهبانی
– استفاده از مصالح مقاوم و دوام‌پذیر در ساخت
– طراحی قابل حمل و انتقال آسان برای نصب در محل
– در نظر گرفتن امکانات رفاهی و رعایت استانداردهای ایمنی
– امکان دسترسی راحت به درب ورودی و خروجی اضطراری
– سیستم‌های ارتباطی، گرمایشی و سرمایشی کارآمد

این صفحه چقدر کمکتان کرد؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها