از تنوع کانکس‌های پرتابل می‌توان به کانکس عرضه گل و گیاه اشاره نمود. در این نوع کانکس‌ها بدلیل نگه داری و عرضه گل و گیاه باید با شرایط و متریال خاص این نوع سازه اقدام به تولید نمائیم.
ضمناً بدلیل جذب مشتری و در دید بودن و هماهنگی بصری این نوع سازه‌ها که از نمای دکوراتیو یا کامپوزیت بعضاً با طرح چوب یا سنگ بهره استفاده کرد.
حداقل فضای مورد نیاز این نوع سازه ها 15 متر مربع می‌باشد. بدلیل پرتابل بودن اکثر این نوع کانکس‌ها بهتر است در دیواره‌های داخلی با فواصل استاندارد قفسه بندی و طبقه بندی مناسب با تعداد تنوع گل و گیاه‌ها پیش بینی و نصب نمود. البته با توجه به وزن کلی که به دیواره‌ها تحمیل می‌گردد می‌بایست در ساخت استراکچر هم فاصله قفسه و طبقات دیده شود و هم وزن تحمیل شده مَد نظر قرار بگیرد.
لازم به ذکر است بدلیل رطوبت این فضاها و استفاده از آب در نوع نگه داری گل‌ها قطعاً در ابتدا از متریالی استفاده نمود که مقاومت بالایی نسبت به پوسیدگی دارد و پس از تولید و اجرای شاسی‌های کانکس‌ها می بایست  این استراکچر با ضد زنگ های صنعتی بصورت پاششی ( پیستوله ) عایق کاری لازم را برای جلوگیری از پوسیدگی در شاسی و استراکچر انجام گردد.
در اجرای این نوع کانکس‌ها بدلیل نورگیری زیاد و همینطور در معرض دید بودن محصولات برای مشتریان از پنجره‌های بلند و عریض که با نوع U.P.V.C  استفاده گردد و ترجیحاً از پنجره‌های 2 جداره یا گاز آرگون ساخت و نصب شودکه با استفاده از این نوع هم امکان بوجود آمدن درجه حرارت مناسب و ثابت را دارد و هم از خروج رطوبت مورد نیاز گیاهان جلوگیری نمود.

جنس کانکس گل فروشی

کانکسها از جنس فایبر گلاس و ورق گالوانیزه با عایق بندی پلاستوفوم و دیوارپوش داخلی PVC می‌باشد که برخلاف کانکس‌های اداری به دلیل رطوبت بالای مورد نیاز این سازه امکان استفاده از دیوارهای MDF به دلیل تغییر شکل آنها در رطوبت و تغییرحرارت امکانپذیر نیست .
علاوه بر نوع پوشش دیواره کف این نوع از کانکسها به دلیل آبریز فراوان و رطوبت موجود در هوا باید جنس خاص و ضد رطوبت بوده و هنگام بوده و هنگام شستشو و در رطوبت معمول این کانکس‌ها مقاوم بوده و در سالیان سال قابل استفاده می باشد .
کانکسهای گل فروشی علاوه بر ابعاد کوچک و قابل حمل معمول مورد استفاده شهری بصورت فروشگاه های قابل حمل نیز قابل ساخت و سفارش می باشد به دلیل نیاز گیاهان به رطوبت و گردش هوای با دمای خاص سقف استاندارد متناسب با وسایل نقلیه موجود به راحتی قابل حمل و نصب بوده و بلافاصله پس از تخلیه قابل استفاده می باشد ولی در صورتیکه ابعاد درخواستی بزرگتر از حد معمول باشد متناسب با ابعاد استاندارد و بصورت چند قلو ساخته شده و پس از حمل در محل به یکدیگر قابل نصب و استفاده فوری میباشد .
جهت استحکام بالاتر می توان کانکسهای چند قلو را بصورت دیواره و سقف و بدون کف ساخته و پس از حمل و نصب در محل کف آن را سرامیک کرد که این امرباعث مقاوم شدن سازه در برابر زلزله و باد و باران در شرایط جوی و محیطی منطقه می شود کانکس گل فروشی به دلیل هزینه بسیار پایین تر ازسازه های سنتی و قابلیت استفاده فوری و همچنین جابجایی سازه درصورت نیاز و دور ریز بسیار کم مصالح طرفداران زیادی در سراسرکشور دارد.
از جمله مناطقی که کانکس گل فروشی مورد توجه و سفارش قرار دارد شهر محلات می باشد که به پرورش گلهای متنوع و زیبای چهار فصل مشهور بوده و از آن بعنوان هلند ایران نام می برند .
کانکسهای گل فروشی به دلیل امکان اجرا در هر نوع شرایط محیطی و آب و هوا در نزدیکترین محل به مرکز پرورش گلها و درختان ساخته شده و باعث طراوت و شادابی گلهای چیده شده به دلیل کوتاهی مسافت انبار و گلخانه شده و عمر طولانی تری را در جهت این نوع گیاهان فراهم می کند.
سازه های مذکور بصورت معمول از ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای مقاوم در برابر رطوبت بالا وتغییرات دمای محیط بعنوان پوشش خارجی و عایق بندی از پلاستوفوم یا پلی استایرن در داخل شبکه های اسکلت ( پروفیلهای 40*40 و 80*40 ) به ضخامت خود پروفیلها و از پوشش دیواره و سقف از نوع PVC ساخته شده و امکان ساخت نوع چرخدار آن نیز جهت جابجایی در سطح محل و شهر مورد نظر وجود دارد که می توان چرخهای سفارشی را ساده یا فنردار سفارش داده و درب و پنجره ها بصورت معمول از آلومینیوم و شیشه های ساده و تک جداره ساخته می شود.
در مناطقی که تغییرات دما بسیار شدید بوده یا دارای آب وهوایی بسیار سرد یا بسیار گرم یا شرجی هستند نوع دیگری از کانکس ساخته می شود که پایه آن ساندویچ پانل می باشد .
ساندویچ پانل نوع از دیواره است که از دو رو ورق آلوزینک ضد رطوبت و پوسیدگی و خوردگی تشکیل شده و عایق میانی از پلی اورتان تزریقی است که ضخامت عایق آن از 2 سانت تا 10 سانت و حتی بیشتر قابل انتخاب بوده و بر روی شاسی تیرآهن با اسکلت نبشی و بین پلیت بصورت کلاف مکعب مستطیل نصب شده و بصورت نر و مادگی و با زبانه 5 سانتیمتر داخل یکدیگر نصب شده و عملا” عبور و مرور هوا و گرد و غبار را غیر ممکن کرده و حتی عایق خوبی در مقابل صدای محیط می باشد با اینکه این نوع از کانکسهای گل فروشی هزینه ای چندین برابر کانکسهای دیگر دارند به دلیل مزایای غیر قابل رقابت خود طرفداران بسیاری در مناطق کوهستانی یا صحرایی و بیایان یا ساحلی دارند و به خوبی از اتلاف انرژی و هد رفتن رطوبت مورد نیاز گل فروشی جلوگیری کرده و محیط مناسبی را جهت حفظ یا رشد گیاهان گل خانه ای پدید می آورند.
در این نوع از کانکس معمولا بیشتر گل فروشی فراهم می کنند گل فروشی خود را از کانکس سفارش دهید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید .
از دیگر کاربردهای صنعت کانکس اجرای سازه های فلزی پیش ساخته برای صنایع کشاورزی و ترجیحا گلفروشی میباشد که همانند کانکس های روزنامه فروشی در اکثر نقاط شهری مستقر می گردند تا ضمن فروش این محصولات برای کاربران اشتغال زایی ایجاد می نمایند و با توجه به ابعاد و اندازه های طراحی شده در دو نوع متوسط و بزرگ تهیه و تولید میشود .

کفپوش کانکس گل فروشی

در مورد کف این نوع کانکس‌ها 3 نوع را توصیه می گردد.

  • کفپوش ضد آب مرغوب که فقط در کانکس هایی که عرضه گل و گیاه را بصورت بیرون از سازه انجام می شود و فقط کاربر تردد می کند.
  • نصب کف های آلومینیومی آجدار که هم امکان تحمل بار و بدلیل نوع فلز امکان پوسیدگی را نخواهد داشت و امکان تردد فراوان مشتریان را خواهد داشت.
  • سرامیک برخلاف روش یک و دو که بیشتر در کانکس های قابل جابجایی اجرا می گردد این روش ( سرامیک ) در سازه های چند قلو یا ثابت و بزرگ اجرا می گردد که با تنوع در رنگ سرامیک ها کمک بیشتری در جذابیت خرید به مشتری منتقل خواهد شد.

دیوارپوش کانکس گل فروشی

قطعاً با توجه به رطوبت مورد نیاز و دمای ثابت مورد نیاز 100% باید از دیوار پوش P.V.C  که دارای تنوع رنگ می‌باشد باید استفاده نمود.
ضمناً چون در نگهداری از گل و گیاه یکسانی هوا از مهمترین پارامترهای فضای داخلی می‌باشد بیشتر با استفاده از کولرهای گازی 2 منظوره کم مصرف استفاده می‌گردد که می‌بایست در موقع ساخت استراکچر محل نصب مشخص و تمهیدات لازم نصب آماده سازی گردد.
همینطور بدلیل تازگی هوای داخل گیاهان که بیشتر در تابستان بدلیل گرما مورد نیاز می‌باشد می بایست هواکش‌هایی با توجه به ابعاد کانکس در محلهای استاندارد نصب گردد که امکان به روز کردن هوای داخل را به بهره بردار بدهد.
نکته نهایی این نوع سازه ها در معابر عمومی مستقر می‌گردند و بعضاً نقاط پرتردد می‌باشد این است که نورگیری مناسب را دارا باشد و در زمینه نورپردازی داخلی نیز بهتر است از نورهای فلورسنت استفاده گردد.

بازار کار کانکس گل فروشی

امروزه بدلیل پیشرفت تکنولوژی در زمین شناسی و کشاورزی و امکان پرورش انواع گیاهان کشاورزی و تزئینی در چهار فصل سال و در هر نقطه از جهان نوعی از کسب کار بعنوان گل فروشی رونق فراوانی یافته و میتوان در فضای این نوع از اشتغال زایی و درآمد انواع و اقسام گل و گیاههای تزئینی و درختچه های خانگی و باغی را خریداری کرده و با کسب اطلاع از شرایط رشد گیاه و نیازهای غذایی آن زمینه زیباسازی منزل را در زمان محدود و با هزینه بسیار مناسب فراهم کرده و برخلاف زندگی ماشینی امروزه طبیعت را در داخل منزل حفظ کرده و از طراوت و زیبایی و تولید اکسیژن آن بسیار بهره برداری کرد.

عکس کانکس گل فروشی

کانکس گل فروشی مناسب

کانکسهای گل فروشی در هر ابعاد و اندازه ها میتوان تعداد پنجره های بیشتر و بزرگتری قرار داد که کاملا نورگیر باشد و معمولا ارتفاع این کانکسها هم بلند تر می سازیم . به سفارش عمده مشتریان شیشه خور می سازیم تا دید بیشتری بابت زیبایی گلها داشته باشد و انواع کلهای تزئینی را میتوان کانکس نگهداری کرد . مانند گلایر ، ارکیده ، داودی ، رز ، مریم و…

کانکس گل فروشی را می توان به سلیقه مشتری طراحی و رنگ کاری کرد ولی بیشتر اوقات به رنگ سفید و یل سبز می باشد .

می توان بصورت یک گلدان طرح داد برای کانکسهای گل فروشی می توان روی سقف کنسول داد و از طرق هالوژن نورپردازی کرد تا زیبایی گلها چندین برابر شود . کانکسهای گل فروشی معمولا در خیابانهای پر رفت و آمد استفاده می شود و بیشتر در مقابل بیمارستانها میبینیم و در آرامستانها هم این کانکسها زیاد دیده می شود . کانکسهای گل فروشی که شیشه خور و تعداد پنجره های زیادی داند جهت امنیت حفاظ نصب می شود و برای زیبایی سقف ها را میتوان طرح سفال استفاده کرد و یا قوسدار یا چند هلالی ساخت .

کانکس گل فروشی مناسب

كانكس گلفروشي خاص و زيبا

ابعاد کانکس‌های گلفروشی معمولا نباید کمتر از 15 متر مربع باشد مگر در صورت درخواست مشتری بعلت کمبود جا و… در حالت ایده آل بهتر است کلیه کانکس‌های گلفروشی در سطح شهر به سطح یکسان و یکنواخت طراحی و اجرا شوند .
حتی از لحاظ رنگ نیز باید یکرنگ استاندارد و مخصوص جهت کانکس‌های گلفروشی در نظر گرفت مثل کانکسهای هلال احمر که باعلامت هلال سرخ و کانکس اورژانس که با علامت + به قرمز مشخص می شوند . که وقتی کسی از دور می بیند متوجه میشود که این کانکس گلفروشی است یا راننده ای که با ماشین در تردد است در هنگام عبور با سرعت نیاز سریع متوجه وجود کانکس گلفروشی می شوند .
در کانکسهای گلفروشی نورپردازی داخل هم مهم است و از لامپهای رشته ای قدیمی نباید استفاده شود و حتما از لامپهای فلورسنت که تابش آنها شبیه خورشید است و اشعه ماورائ بنفش لامپهای مهتابی باعث تسریع در رشد گیاهان و سبز ماندن انها می شود و آن چیزی هم که در نور خورشید است و نیاز گلها به آن است قسمت اشعه ماوراء بنفش خورشید است .
حتما دیده اید که معمولا گلدانها را پشت پنجره می گذارند و گلدانهای دور از نور خورشید خراب می شوند . مقاومت کانکسهای گلفروشی هم خیلی مهم است و باید حتما بصورت دورکلاف ساخته شود . استفاده از کانکسهای با شاسی اسکی صلاح نیست.

امکانات کانکس گل فروشی

کانکس گل فروشی یک سازه پیش ساخته است که برای فروش گل و گیاه در مکانهای مختلف استفاده میشود. کانکس گل فروشی امکاناتی مانند:

سیستم تهویه مطبوع:

کانکس گل فروشی دارای سیستم تهویه مطبوع است که میتواند دمای داخل کانکس را با توجه به نیاز گل و گیاه تنظیم کند.

پنجره های بزرگ:

کانکس گل فروشی دارای پنجره های بزرگی است که میتوانند نور خورشید را به داخل کانکس وارد کنند و گل و گیاه را نشان دهند.

سایبان:

کانکس گل فروشی دارای سایبانی است که میتواند از تابش مستقیم نور خورشید به گل و گیاه جلوگیری کند و فضای سایه ای را برای آنها فراهم کند.

قفسه ها و کابینت ها:

کانکس گل فروشی دارای قفسه ها و کابینت هایی است که میتوانند محلی برای نگهداری و چینش گل و گیاه باشند.

سرویس بهداشتی:

کانکس گل فروشی دارای سرویس بهداشتی است که میتواند نیازهای بهداشتی فروشنده و مشتریان را برطرف کند.

مخزن آب:

کانکس گل فروشی دارای مخزن آب است که میتواند آب مورد نیاز برای آبیاری گل و گیاه را تأمین کند.

طراحی کانکس گل فروشی

طراحی کانکس گل فروشی یکی از مهمترین عوامل در موفقیت این کسب و کار است. برای طراحی یک کانکس گل فروشی مناسب، باید به موارد زیر توجه کرد:

انتخاب محل مناسب:

کانکس گل فروشی باید در مکانی قرار گیرد که دارای بازار پر رونق و تردد زیادی باشد. مثلاً نزدیک به بیمارستان ها، آرامستان ها، بازارها، پارک ها و مراکز تفریحی.

انتخاب ابعاد مناسب:

کانکس گل فروشی باید دارای فضای کافی برای نگهداری و چیدمان گل و گیاه باشد. حداقل فضای مورد نیاز برای یک کانکس گل فروشی 15 متر مربع است. البته بسته به تنوع و تعداد گل و گیاه، میتوان از کانکسهای بزرگتر یا چند قلو استفاده کرد.

انتخاب متریال مناسب:

کانکس گل فروشی باید از متریالی ساخته شود که مقاوم در برابر رطوبت، گرما، سرما و آتش باشد. مثلاً از استیل ضد زنگ، آلومینیوم، پلاستیک، کامپوزیت و غیره.

همچنین باید از متریالی استفاده شود که زیبا و جذاب باشد و با محصولات هماهنگی داشته باشد. مثلاً از رنگهای روشن، طرحهای گلدار، نمای چوبی و غیره.

ساخت کانکس گل فروشی

ساخت کانکس گل فروشی یک فرآیندی است که شامل مراحل زیر میشود:

طراحی کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید ابعاد، متریال، پنجره ها، سیستم تهویه مطبوع، قفسه ها، کابینت ها، مخزن آب و نمای داخلی و خارجی کانکس را مشخص کرد.

ساخت اسکلت کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید از مصالح مقاوم و ضد زنگ مانند استیل یا آلومینیوم برای ساخت شاسی و استراکچر کانکس استفاده کرد.

این اسکلت باید دارای فضای کافی برای نصب پنجره ها، سیستم تهویه مطبوع، هواکش ها، کولرهای گازی و سایر تجهیزات باشد.

نصب دیوار پوش کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید از متریالی مانند P.V.C، کامپوزیت، چوب یا سنگ برای پوشش دیوارهای داخلی و خارجی کانکس استفاده کرداین متریال باید زیبا، رنگی، ضد آب و ضد حریق باشد.

عایق بندی کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید از مواد عایق حرارتی و برقی مانند فوم، پشم سنگ، پلی استایرن یا الیاف شیشه برای عایق بندی کانکس استفاده کرد. این عایق بندی باعث میشود که دما و رطوبت داخل کانکس با توجه به نیاز گل و گیاه تنظیم شود.

رنگ آمیزی کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید از رنگهای مقاوم و زیبا مانند رنگهای روشن، طرحهای گلدار، نمای چوبی یا سنگی برای رنگ آمیزی کانکس استفاده کرداین رنگ آمیزی باعث میشود که کانکس جذابیت و هماهنگی بیشتری با گل و گیاه داشته باشد.

نصب تجهیزات کانکس گل فروشی:

در این مرحله، باید تجهیزات مورد نیاز برای کانکس گل فروشی را نصب کرد.

برای اطلاع از قیمت کانکس از شرکت سامان ایران و ثبت سفارش برای خرید کانکس و انواع آن با شماره زیر تماس بگیرید.

این صفحه چقدر کمکتان کرد؟