در مقایسه با آنچه که یک دهه پیش بود، جنبش خانه کوچک در حال حاضر در فرهنگ عامه، با نمایش‌های تلویزیونی خانه کوچک، وب‌سایت‌ها و کتاب‌های فراوان، و همچنین طیف گسترده‌ای از شرکت‌های کانکس‌سازی حرفه‌ای در حال حاضر به یک چیز بزرگ تبدیل شده است. جنبش خانه‌های کوچک همیشه در مورد شیوه‌های زندگی ساده‌تر و روش‌های خودتکایی است که منجر به کسب درآمد مالی بیشتر می‌شود و آزادی روانی از وام مسکن مخوف مرسوم است.با ما در مقاله ساخت خانه کانکسی سیار همراه باشید.

زنی که خانه زیبای خود را درکانکس سیار ساخت:

کارینا اینکا، یکی از سازندگان خانه کوچک است که به تازگی ساخت خانه کوچک خود را پس از یک دوره دو ساله تحقیق، طراحی و ساخت به پایان رسانده است. خانم اینکا یکی از کسانی است که خانه‌ای کوچک خود را بدون هیچ تجربه‌ای در ساخت و ساز انجام دادند و در طول مسیر یاد گرفتند و اصلاح کردند. اما نتایج به خودی خود صحبت می کنند، همانطور که می توانیم از این گشت و گذار در خانه کوچک ساده و زیبای او را ببینیم.

جنبش خانه کوچک

خانم اینکا توضیح می‌دهد، به دلایلی که بسیاری از افراد دیگر را به “جنبش خانه کوچک” جذب می‌کند، از او خواسته شد تا خانه کوچک خود را بسازد وی بیان می کند: ” به دلایل مختلفی از برای ساختن یک خانه کوچک تصمیم گرفتم. یکی اینکه دیگر نمی خواستم اجاره کنم، اما پول کافی برای خرید خانه نداشتم و همچنین نمی دانستم کجا می خواهم زندگی کنم. بنابراین یک کانکس سیار گزینه عالی بود.”

اندازه خانه خانم اینکا 10 فوت عرض و 24 فوت طول دارد (کمی عریض تر از خانه های کوچک معمولی است،) اما چند فوت اضافی به این معنی بود که او می تواند کمی خلاقیت در چیدمان داخلی داشته باشد، همانطور که خواهیم دید. همچنین، به این معنی است که فضای بیشتری برای شریک زندگی او و سگش وجود دارد.

ساخت خانه کانکسی سیار

ویژگی ها

دو درب ورودی شیشه ای، نور زیادی را به فضای اصلی نشیمن خانه وارد می کنند. یک اجاق چوبی در گوشه ای قرار دارد و یک کمد در کنار یک قسمت نشیمن سفارشی ساخته شده است. اندازه فضا با سقف شیروانی بلند افزایش یافته است.

اینکا می گوید که او عمداً اثاثیه داخلی را به حداقل رسانده تا مطمئن شود که فضای چند منظوره بزرگی برای کارهایی مانند تمرین یوگا یا پروژه های خلاقانه دارد وی بیان می کند که “من می‌خواستم بازترین خانه کوچکی را که می‌توانم خلق کنم، با داشتن آن حس اسکاندیناویایی، باز و مطبوع، و سعی می‌کردم تا حد امکان در طراحی‌ام مینیمال باشم.”

اگرچه او هیچ تجربه ای در ساخت و ساز نداشت، اما از پدرش که یک نجار است، توانست راهنمایی هایی بگیرد. واضح است که خانم اینکا در طراحی و اجرای خانه فکر زیادی کرده است. به عنوان مثال، چیدمان خانه هوشمندانه آشپزخانه و حمام را با هم ساندویچ می کند، به طوری که لوله کشی و برق بهینه می شوند و اتاق نشیمن و اتاق خواب می توانند در اطراف آنها ساخته شوند.

در شکل نمایی از حمام وجود دارد که دارای یک دوش شیشه ای محصور، یک سینک کوچک و یک توالت است. حتی فضایی برای قرار دادن یک مینی لباسشویی در اینجا وجود داشت و لباس ها در هوا خشک می شوند.

آشپزخانه

آشپزخانه ساده است با و مواد بازیافتی طراحی شده است. پیشخوان صفحه ای از چوب بازیافتی است و قسمت پیشخوان بالای یخچال کوچک قابل جابجایی است،چراکه خانم اینکا ممکن است در آینده نیاز داشته باشد یخچال خود را بزرگ کند. روبروی پیشخوان یک قسمت بار قرار دارد که فضای بیشتری برای خوردن یا قرار دادن چیزها فراهم می کند.

گذشته از آشپزخانه، اتاق خواب طبقه همکف است، که باعث می شود خانم اینکا زحمت بالا رفتن به خود ندهد و همچنین کشوهایی یکپارچه که فضای بیشتری را برای ذخیره کردن وسایل ارائه می‌دهند.

خانم اینکا می گوید که از بسیاری جهات از خانه کوچک خود احساس قدرت می کند: “این احساس رضایت بخش است که خانه خودم را از پایه ساخته ام. من عاشق این هستم که آن را ساختم، عاشق این هستم که تک تک آن را می شناسم و این واقعاً قدرتمند به نظر می رسد، زیرا می تواند به من کمک کند چیزهای دیگری ایجاد کنم.”

خانم اینکا می گوید که اکنون با خوشحالی وسواس زیادی به ساختن خانه های کانکسی جدید مشغول شد که هر کدام با خانه قبلی متفاوت است.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع کانکس با ما تماس بگیرید.

سخن آخر

در این مقاله ساخت خانه کانکسی سیار به جنبش خانه کوچک اشاره کردیم و از زنی گفتیم که در این جنبش پیشگام بوده و در حال معرفی این جنبش به جهانیان است. برای ساخت خانه سیار می توانید از کانکس و کانتینر های سامان استفاده کنید به همین منظور می توانید با کارشناسان ما جهت راهنمایی و مشاوره رایگان در تماس باشید.

این صفحه چقدر کمکتان کرد؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها