کانکس ضد زلزله

بدلیل قرار گرفتن کشورمان در کمربند زلزله ای کره زمین که به دفعات بصورت گسترده این پدیده جغرافیایی باعث وقوع حوادث و خسارت مالی و جانی شده است بهمین دلیل صنعت کانکس سازی در جهت مقابله و کاهش صدمات و خسارات ناشی از زلزله اقدام به اجرای سازه هایی با پایه مقاومت در مقابل این اتفاق نموده است.

سازه های پرتابل

این سازه ها بدلیل ابعاد قابل حمل و عدم اتصال به زمین دارای این قابلیت می باشد که در لرزش ها هیچگونه خساراتی به سازه وارد نمی گردد.
در صورت سفارش کانکس های ضد زلزله از پروفیل های 80 × 40 به جای پروفیل 40 × 40 استفاده و فواصل بین ستونها باید کمتر یک متر باشد که همین تغییرات مقاومت کانکس را تا حدود 8 برابر ارتفاع میدهد.
بیشترین مورد ساخت یک کانکس ضد زلزله باید روی استراکچر و شاسی کشی  انجام می گیرد که اصلی ترین مورد در این گونه کانکس ها می باشد.
در سازه های اجرا در محل ضد زلزله علاوه بر مقاوم سازی فونداسیون و به کار گیری متریال مناسب و به کار بردن دانش فنی در اجرای فونداسیون و رعایت نکات اجرایی در شاسی و استراکچر که قدرتت تحمل این گونه سازه ها را در هنگام وقوق زلزله که دارای حرکات پیچشی و دَوار می باشد تحمل نماید.
اصلی ترین گزینه در این سازه ها سبک سازی خود سازه اجرا در محل است که در صورت ریزش و جدا شدن متریال در زلزله های شدید کمترین خسارات مالی و جانی را در بَر داشته باشد.
لذا در این نوع ساخت از پنل های با دانسیته مناسب استفاده می گردد.
با توجه به زلزله های سالهای اخیر در کرمانشاه و آگاه شدن افکار عمومی جهت رعایت قوانین ضد زلزله بودن واحد ها در خیلی از مناطق مردم به سراغ ساخت و اجرای این گونه سازه ها رفته اند.

کانکس ضد حرارت و برودت

در صنعت کانکس سازی مهمترین بخش در بحث حرارتی اجرای کامل و مناسب عایق می باشد که در این صنعت در 2 نوع پلی استایرن و  پلی اورتان انجام می گردد.
در صورتی که اجرای عایق کاری در کانکسها بصورت کامل و فنی صورت نگیرد مشکلاتی از قبیل سرد بودن داخل کانکس یا گرم شدن داخل و یا نشت آب در سقف از بیشترین موارد در عدم اجرای عایق کاری می باشد.
در نوع پلی استایرن که در کانکس های گالوانیزه نصب می گردد که خود پلی استایرن که از مشتقات جانبی نفت و گاز طبیعی می باشد که در اصطلاح علمی ( EPS ) Expanded poly styrene معرفی شده است.
که چون این عایق دارای ساختار سلولی بسته می باشد و از استایرن و بنتان که نوعی دهنده یا کف کننده می باشد استفاده می شود عایق بسیار سبک و دارای فریب هدایت حرارتی نسبتاً پایین می باشد و نرخ جذب رطوبت پایین هم از دیگر ویژگی عایق پلی استایرن می باشد
لذا دامنه استفاده این نوع عایق در صنعت کانکس سازی بسیار می باشد البته با توجه به نوع صنعتی ، تجاری که در نوع دانسیته متفاوت هستند و فقط از وزن در متر مکعب امکان تفکیک دارند ولی در سایز عرض و رنگ و ابعاد قابل تشخیص نخواهد بود لذا در برخی از سازندگان سودجو از نوع تجاری که دارای وزن کم می باشد و اصلاً کاربردی در این صنعت ندارند استفاده می شود که باعث کاهش هزینه تولید می گردد ولی متاسفانه بهره بردار در فرآیند مصرف به مشکلات زیادی برخورد می کند.

عایق پلی اورتان

این نوع عایق ها برای اولین بار در ساخت آشیانه های هواپیماهای جنگی در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت پلی اورتان از دسته مواد شیمیایی است که با واکنش پلی یول و ایزوسیانات تولید می گردد که کاربرد اصلی آن در استفاده در دیواره ها می باشد با توجه به دانسیته تولید پلی اورتان و تراکم در تولید عایق مناسب و پرکاربرد در اجرای دیواره های سازه های کانکس می باشد.
در کانکس هایی که بهره برداری برودنی دارند بهترین گزینه نوع پلی اورتان یا همان اصطلاح عامیانه پنلی می باشد که بیشتر در احداث سردخانه های صنعتی ، مواد غذایی یا آزمایشگاهی و یا نصب بر روی کامیون یا کامیونت هایی که کار حمل و باربری مواد غذایی یا آزمایشگاهی یا دارویی را دارند نصب می گردد.
از دیگر موارد بهره برداری این نوع متریال در شرکت های دارو سازی و یا در بیمارستانها هم برای نگه داری افراد متوفی بعنوان سردخانه نیز کاربرد پیدا می کند.
کانکسهای شرکت سامان بدلیل سنگین بودن دربرابر طوفان های شدید هم مقاوم بوده و متلاشی نمی شود کانکسهای سامان بدلیل استفاده از بهترین متریال موجود در بازار و کارگران مجرب اسکلت کاملا مقاومی دارد و جوشها کاملا بهم اتصال دارند .کانکسهای سامان به قدری محکم و مقاوم است که پس از اتمام پروژه ها می توان جا به جا کرد بدون اینکه مشکلی پیش آید یا دِ فرمه نشود و بدلیل همین مزیت کانکس ها ، پس از اتمام کار می توان فروخت و حتی شرکت ما چون در جریان هستیم که از هر چه متریالی و دریچه شرایطی ساخته شود خودمان خریدار کانکس دست دوم شرکت خودمان هستیم و کانکسهای دست دوم شرکت سامان دربازار طرفداران زیادی دارد چون از نظر تخته کف و اببندی و استحکام کار ، کاملا مطمئن می باشد .کانکسهای شرکت سامان در مناطق سردسیری مانند ارتفاعات اردبیل – سبلان کاملا امتحان خود را پس داده است و حتی در مناطق گرمسیر کیش ، قشم ، بندر عباس و عسلویه کاملا مقاوم بوده است وکانکسهای ما روی اسکله شهید رجایی بسیار دیده می شود چون کاملا متحمل شرایط آب و هوایی آن منطقه را دارد . برای خرید کانکس از سامان ایران و اطلاع از قیمت کانکس ها با شماره زیر تماس بگیرید.