یکی از سازه هایی که در فضاهای جنگلی مورد استفاده قرار می گیرند کانکس های جنگلبانی می باشند که همان طور که از نام این کانکس‌ها پیدا است برای جنگلبانان عزیز جهت استقرار موقت یا دائمی تهیه شده و در فضای مناسبی از محیط جنگل نصب می شود. کانکس جنگلبانی به دلیل اینکه در فضایی خارج از شهر قرار میگیرد باید خصوصیات خاصی داشته باشد تا برای ساکن یا ساکنین آن مشکلی ایجاد نکند.

کاربرد کانکس جنگلبانی

در قدیم برای جنگلبانان سازه های سنتی و ساختمان هایی را توسط مصالح برپا می‌کردند که این سازه ها علاوه بر اینکه هزینه بیشتری داشت و بسیار مشکل نیز بودند که در جایی که این ساختمان ها بنا شد دیگر امکان جابه جایی این ساختمان ها وجود نداشت اما امروزه برای جنگلبانان عزیز از کانکس های پیش ساخته استفاده می‌کنند که این کانکس ها علاوه بر هزینه کمتر دارای جابه جایی آسان و حمل و نقل راحت نیز می باشد یعنی به راحتی می توانید از منطقه‌ای به منطقه دیگر منتقل کنید افرادی که در جنگل ها مشغول جنگلبانی هستند از کانکس ها که سازه های پیش ساخته می باشند برای سکونت موقت خود استفاده خواهند کرد شما می توانید کانکس های ساختمانی جنگلبانی را به صورت پیش ساخته تهیه و استفاده نمایید که این کانکس ها دارای امکانات رفاهی بوده و به راحتی قابل حمل و نقل می باشند.

کانکس‌های جنگلبانی کاربرد های مختلفی دارند. از جمله این کاربردها: استقرار جنگلبان و محیطبان در کانکس، مکان استقرار تجهیزات و امکانات جنگلبانی، مکان استقرار پایگاه های امداد و نجات در مناطق جنگلی و کوهستانی هستند. به نوعی این کانکس‌ها هم برای استقرار افراد مناسب باید باشند هم برای استقرار و انبار تجهیزات و وسائل امداد.

کانکس جنگلبانی

ویژگی‌های کانکس جنگلبانی

این نوع کانکس ها باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا در برابر شرایط محیطی جنگل بتواند با دوام همچنین راحت برای جنگلبان باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی

کانکس های جنگلبانی باید در برابر عواملی مانند: باد، باران، برف و آفتاب مقاوم باشند.

استحکام و دوام

کانکس های جنگلبانی باید در برابر ضربات و فشارهای فیزیکی مقاوم باشند.

امکانات رفاهی مناسب

کانکس های جنگلبانی باید دارای امکانات رفاهی مناسب برای استقرار جنگلبان و محیطبان باشند.

کانکس جنگلبانی دارای حمام و سرویس های بهداشتی همچنین اتاق  می باشد. یعنی تمامی امکانات رفاهی جهت زندگی جنگلبانان را دارا می باشد که در زمانی که در این سازه ها اقامت دارند می توانند به راحتی زندگی کنند و در فصل تابستان و زمستان دغدغه گرما و سرما را نداشته باشند.
از ویژگی های مدل های جنگلی این است که این کانکس ها از یک منبع آب از جنس پلی اتیلن یا پلیمر برخوردار می باشد و در برابر نور خورشید و عوامل محیطی نیز بسیار مقاوم می باشد که جنگلبانان می توانند جهت آشامیدنی از آب این منابع استفاده کنند.

مزایای کانکس جنگلبانی

همان طور که ذکر شد کانکس جنگلبانی نیز مانند مدل های مسکونی از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هستند که این نوع دارای مزایای بسیار بالایی می باشد.

یکی از مزایای کانکس های جنگلبانی صرفه جویی در هزینه همچنین قابلیت ساخت سریع  می‌باشد.

یکی دیگر از فواید این مدل مقاومت در برابر زلزله ها و همچنین باد و باران و غیره می باشد.

همان طور که می دانید جنگل دارای رطوبت می باشد به همین خاطر این کانکس های جنگلبانی را به گونه‌ای طراحی و تولید می کنند که در برابر رطوبت های جنگل مقاوم باشند.

همچنین می توان به طول عمر زیاد این مدل ها کانکس های پیش ساخته اشاره کرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع کانکس با ما تماس بگیرید.

کانکس جنگلبانی سیار

کانکس جنگلبانی سیار نوع خاصی از کانکس جنگلبانی است که به منظور استقرار موقت جنگلبان و محیطبان در مناطق مختلف طراحی و تولید می شود. این کانکس ها معمولاً دارای چرخ و سیستم تعلیق هستند و می توان آنها را به راحتی با استفاده از یک کامیون یا تراکتور جابه جا کرد .در برخی مواقع جنگلبان ها در مناطقی به صورت ثابت نیستند و لازم است تا هرچند مدت مکان خود را تغییر دهند که در این موارد از مدل های سیار بهره‌مند می‌شود مدل های سیار به گونه ای طراحی می شوند که با توجه به وزن بسیار سبکی که دارند به راحتی می توانید آنها را توسط ماشین جابه جا کرد. البته توجه داشته باشید که کانکس های سیاری که مورد استفاده قرار می‌گیرند در بیشتر اوقات از کانکس های چرخدار استفاده می کنند که این کانکس های چرخ دار دارای دو محور می باشند که می توان توسط یک وانت کوچک به راحتی از محلی به محل دیگر انتقال داد.

 

خرید کانکس جنگلبانی از سامان ایران

خرید کانکس اعم از کانکس جنگلبانی از شرکت سامان ایران انتخابی هوشمندانه برای ایجاد یک فضای کاری یا زندگی منحصر به فرد در محیط های جنگلی است. این کانکس ها، با استفاده از جدیدترین فناوری ها و استانداردهای ساخت مورد استفاده قرار میگیرند و امکاناتی مانند: عایق حرارتی، پنجره های ضد آب و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت را فراهم میکنند. قیمت کانکس ها نیز بستگی به ابعاد، سطح تجهیزات داخلی و پیشرفت فناوری دارد. با انتخاب کانکس جنگلبانی از شرکت سامان ایران، شما میتوانید از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار شوید و از این فضای شگفت انگیز برای استفاده های مختلف، مانند آفیس، محل زندگی یا محل تفریح، بهره ببرید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها