به دلیل شیوع بیماری های همه گیر همانند کرونا یا آنفولانزهای مختلف، اقتصاد به شدت آسیب دیده است. در این دوران سخت، بیمارستان پیش ساخته بهترین راه حل برای بیمارستان ها به خصوص در ایجاد بخش های ایزوله است.
قبل تر مردم کانکس را به عنوان مسکن در شرایط سخت مانند سیل و زلزله تامین می کردند، کلینیک کانکسی پزشکی یکی از محصولات اصلی ما است و به دلیل همه‌گیری، بیمارستان کانکسی می­تواند در مبارزه با همه ­گیری ها کمک رسان باشد. از طرفی دیگر در سال های اخیر، بلایای طبیعی جهانی و حوادث اضطراری به طور مکرر رخ داده است. بنابراین نیازمند این مجتمع درمانی کانکسی هستیم.
بسیاری از افراد دارای تجربه در امداد و نجات اضطراری، دولت ها و موسسات پزشکی در نقاط مختلف به مزایای کلینیک کانکسی در حوادث اورژانسی پی بردند و در مکان های مختلف به طور گسترده مورد استفاده قرار دادند. چراکه در مواجهه با افزایش تصاعدی تعداد بیماران، سیستم بهداشتی شکننده‌تر است و تخت‌های بیمارستانی با کمبود مواجه می‌شوند. از آنجایی که تخت های کافی وجود ندارد، بسیاری از بیماران فقط می توانند روی تخت های موقت روی زمین دراز بکشند. کلینیک و بیمارستان کانکسی پیش ساخته می تواند به طور موثر و سریع مشکل تخت را حل کند.

در تجربه اخیر کویید 19 ، کشورهای سراسر جهان برای کنار آمدن با رشد سریع همه‌گیری کووید-19 تلاش می‌کردند. بیماران مبتلا به کووید-19 اغلب نیاز به درمان طولانی مدت دارند و اغلب به مدت چندین هفته در تخت های مراقبت های ویژه قرار گیرند. در بسیاری از کشورها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، اوج گیری بیماری، ظرفیت پذیرش بیمارستان را تحت تأثیر قرار می داد.  بنابراین کلینیک و بیمارستان کانکسی پیش ساخته می تواند راهگشا باشند.
این ساختمان ها می توانند به صورت سفارشی برای نیازهای خاص شما ساخته شوند. به طور کلی دو نوع ساختمان پزشکی پیش ساخته وجود دارد: دائمی و موقت.
ساختمان های موقت را می توان به محل شما آورده و در یک پارکینگ یا در زمین های هموار دیگر قرار داد. از طرفی می توانید از کلینیک های دائمی پیش ساخته هم استفاده کنید، اگرچه ساختمان های پزشکی پیش ساخته هستند، اما می توانند به اندازه یک ساختمان پزشکی سنتی دوام بیاورند. آنها همچنین استانداردهای سختگیرانه مورد نیاز صنعت مراقبت های بهداشتی را برآورده می کنند.
چنین پروژه هایی از زمان تولید تا تکمیل تنها حدود 20 روز طول می­ کشید. برای بیمارستان کانکسی، بخش ها همه با استاندارد بالا ساخته شده اند و به طور کامل مجهز به حمام مجزا و تهویه مطبوع هستند.
از آنجایی که کلینیک پزشکی کانتینری در کارخانه تولید می شود، پس از نصب در محل قابل استفاده می باشد. این حالت باعث می شود که تولید محصول و عملیات فونداسیون به طور همزمان انجام شود، که اساساً معادل یک نسخه ساده و فشرده از جریان فرآیند صنعتی سازی است که به سرعت در حال تکمیل “مسکونی” پس از ساخت و ساز است، همچنین باعث صرفه جویی در منابع مادی، نیروی انسانی و مالی می شود.

در حقیقت این ساختمان‌ها در یک محیط کارخانه‌مانند کنار هم قرار می‌گیرند و امکان ساخت سریع‌تر و فرآیند سریع‌تر و ساده‌تر را فراهم می‌کنند. آنها معمولاً 80-90٪ قبل از ورود به سایت از پیش ساخته می شوند. سپس، هنگامی که آنها به مکان مورد نظر خود رسیدند، یک مجموعه تکنسین آنها را به طور کامل جمع می کنند.
پوشش‌های یک ساختمان پزشکی کانکسی به همان زیبایی ساختمان‌های پزشکی سنتی هستند، فقط هزینه‌های قابل‌توجهی کمتری دارند و به مراتب سریع‌تر ساخته می‌شوند.
شرکت ما ظرفیت و تجربه طراحی و تولید بیمارستان های کانکسی را دارد و می­تواند امکانات و تجهیزات پزشکی را با همان کانکس ارسال کند. برخی از بخش‌ها/اتاق‌های اصلی چنینی بیمارستانی می­تواند  شامل موارد زیر شوند:

 • اتاق تشخیص / مطب
 • پزشکان
 • اتاق پرستاران
 • اتاق های اورژانس
 • اتاق بیماران
 • داروخانه
 • انبار
  ما می توانیم هر بخش را با توجه به نیاز شما بر اساس آن چیدمان کنیم. فقط نیازهای خود را در مورد اندازه و طرح به ما بگویید.
  بیمارستان کانکسی می‌تواند شامل گزینه‌های تجهیزات اولیه مانند :
 • سیستم‌های تهویه
 • تهویه مطبوع
 • هواکش، تخت‌خواب
 • کمد
 • میز و صندلی
 • توالت
 • امکانات دوش
  و غیره باشد.
  گروه سامان یک تولید کننده خانه کانکسی با کیفیت بالا در ایران است. زنجیره صنعت در این زمینه کامل است، بنابراین می توان تمام لوازم جانبی خانه پیش ساخته را به راحتی پیدا کرد. ما می توانیم راه حل های بیمارستانی را برای شما ارائه دهیم.

انواع کانکس آزمایشگاهی

کانکس آزمایشگاهی یک سازه پیش ساخته است که برای انجام فعالیت های علمی، تحقیقاتی، پزشکی و غیره استفاده میشود. کانکس آزمایشگاهی دارای امکانات و تجهیزات مناسبی است که میتوانند نیازهای یک آزمایشگاه واقعی را برآورده کنند. برخی از انواع کانکس آزمایشگاهی عبارتند از:

کانکس آزمایشگاهی چرخ دار:

این نوع کانکس دارای چرخ هایی است که میتوانند جابه جایی آن را آسان کنند. این کانکس معمولاً برای پروژه هایی که نیاز به حرکت و تغییر مکان دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

کانکس آزمایشگاهی ثابت:

این نوع کانکس بدون چرخ است و برای پروژه هایی که نیاز به ثبات و ایستایی دارند مناسب است. این کانکس معمولاً بر روی بستر بتنی یا فلزی قرار میگیرد.

کانکس آزمایشگاهی دوقلو:

این نوع کانکس دارای دو بخش مجزا است که میتوانند به صورت جداگانه یا به صورت یکپارچه استفاده شوند. این کانکس معمولاً برای پروژه هایی که نیاز به فضای بیشتر یا تقسیم بندی دارند مناسب است.

کانکس آزمایشگاهی اجرا در محل:

این نوع کانکس در محل پروژه ساخته و نصب میشود. این کانکس معمولاً برای پروژه هایی که نیاز به طراحی اختصاصی یا انطباق با شرایط محیطی دارند مناسب است.

تجهیزات کانکس آزمایشگاهی

برخی از این تجهیزات عبارتند از:

تجهیزات آزمایشگاهی:

کانکس آزمایشگاهی میتواند شامل تجهیزاتی مانند میکروسکوپ، اسپکتروفتومتر، اتوکلاو، سانتریفیوژ، بالانس، اسپین کوات، شیکر، اسپری درایر، هموژنایزر، کروماتوگرافی، تیتراسیون، فریزر، اینکوباتور و غیره باشد.

قفسه بندی:

کانکس آزمایشگاهی دارای قفسه هایی است که میتوانند محلی برای نگهداری مواد شیمیایی، ظروف آزمایشگاهی، کتابها، اسناد و غیره باشند. قفسه های کانکس آزمایشگاهی معمولاً از جنس استیل ضد زنگ یا آلومینیوم هستند و دارای دربهای شیشه ای یا فلزی می باشند.

کابینت و سینک:

کانکس آزمایشگاهی دارای کابینتهایی است که میتوانند محلی برای نگهداری تجهیزات، لوازم و ابزارهای آزمایشگاهی باشند. کابینتهای کانکس آزمایشگاهی همچنین دارای سینک هایی هستند که میتوانند برای شستشوی ظروف آزمایشگاهی، تهیه آب مقطر یا آب تقطیر شده و غیره استفاده شوند.

مخزن آب:

کانکس آزمایشگاهی دارای مخزن آب است که میتواند آب مورد نیاز برای فعالیتهای آزمایشگاهی را تأمین کند. مخزن آب کانکس آزمایشگاهی معمولاً از جنس پلاستیک یا فلز است و دارای سیستم فیلتراسیون و تصفیه آب می باشد.

سالن و اتاق:

کانکس آزمایشگاهی دارای سالن و اتاقهایی است که میتوانند فضای مناسبی برای انجام آزمایشها، تحلیل نتایج، برگزاری جلسات، استراحت و خواب باشند. سالن و اتاقهای کانکس آزمایشگاهی مجهز به امکاناتی مانند میز، صندلی، کمد، قفسه، کامپیوتر، تلفن، فکس، پرینتر، اسکنر، دوربین مداربسته و آیفون هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 6 =