کانکس گل فروشی

کانکسهای گلفروشی همانهایی هستند که در سطح شهر زیاد دیده می شوند و شهرداریهای تهران موظف به جانمایی صحیح آنها و سازمان زیبا سازی شهرداری از لحاظ شکل ظاهری و نمای هماهنگ این کانکسها فعالیت دارد.
معمولا شکل کانکسهای گلفروشی باید متناسب با کابری آن در صورت امکان اگر اشکال فانتزی شبیه گل باشد بهتر است مثلا ما می توانیم یک کانکس را قالب گل در بیاوریم البته در جنسهای فایبر گلاس امکان پذیر است که آن هم به علت محدود بودن موارد استفاده بازار مصرف این کانکسها معمولا به صرفه نیست که شرکتهای سازنده قالب آن را در آورند.
در صورت ساخت کانکسهای گلفروشی با مصالح معمولی بهتر است ازجنس کامپوزیت باشد و در سطح دیواره های بیرونی آن اشکالی از گل یا گلدان طراحی و اجرا شود .
البته حک کردن روی فلز گران است و به صرف نیست و بهتر است روی کانکس را نقاشی کرد یا برچسب زد در صورت استفاده از برچسب استفاده از انوع استیکرهای شبرنگ بهتر است .
کانکسهای گلفروشی باید در محلهای خاصی در سطح شهر مستقر باشند که اکثرا” جلوی درب بیمارستانها مستقرند و در چهار راههای شلوغ و پرجمعیت و… ممکن است مستقر شوند یک کانکس گلفروشی باید بصورت دور تا دور شیشه معمولا بهتر است بصورت گرد یا چند ضلعی ( شش و هشت ضلعی ) ساخته شوند تا نور خورشید کامل از تمام جهات به داخل کانکس بتابد تا گل های موجود خراب نشوند در صورت نیاز و بسته به گونه های مختلف گل که داخل کانکس نگهداری می شود .
دمای داخل کانکس را نیز باید تنظیم کرد بهتر است در داخل کانکسهای گلفروشی دماسنج نیز نصب شود یکی از شرایط مهم نگهداری گل دمای داخل کانکس است که باید حتما تنظیم باشد .
ابعاد کانکسهای گلفروشی معمولا نباید کمتر از 15 متر مربع باشد مگر در صورت درخواست مشتری بعلت کمبود جا و… در حالت ایده آل بهتر است کلیه کانکسهای گلفروشی در سطح شهر به سطح یکسان و یکنواخت طراحی و اجرا شوند .
حتی از لحاظ رنگ نیز باید یکرنگ استاندارد و مخصوص جهت کانکسهای گلفروشی در نظر گرفت مثل کانکسهای هلال احمر که باعلامت هلال سرخ و کانکس اورژانس که با علامت + به قرمز مشخص می شوند . که وقتی کسی از دور می بیند متوجه میشود که این کانکس گلفروشی است یا راننده ای که با ماشین در تردد است در هنگام عبور با سرعت نیاز سریع متوجه وجود کانکس گلفروشی می شوند .
در کانکسهای گلفروشی نورپردازی داخل هم مهم است و از لامپهای رشته ای قدیمی نباید استفاده شود و حتما از لامپهای فلورسنت که تابش آنها شبیه خورشید است و اشعه ماورائ بنفش لامپهای مهتابی باعث تسریع در رشد گیاهان و سبز ماندن انها می شود و آن چیزی هم که در نور خورشید است و نیاز گلها به آن است قسمت اشعه ماوراء بنفش خورشید است .
حتما دیده اید که معمولا گلدانها را پشت پنجره می گذارند و گلدانهای دور از نور خورشید خراب می شوند . مقاومت کانکسهای گلفروشی هم خیلی مهم است و باید حتما بصورت دورکلاف ساخته شود . استفاده از کانکسهای با شاسی اسکی صلاح نیست .
در کاتالوگ شرکت کانکس سامان همینطور در سایت یک نمونه ساده از کانکس گلفروشی که طبق سفارش مشتری ساخته شده موجود است پنجره های کانکسهای گلفروشی باید طوری باشند که برخی موارد امکان باز شدن پنجره ها هم موجود باشد . مثل کانکسهای گلفروشی مدلهای قدیم درسطح شهر که صبح ها شروع به کار حفاظ جلوی پنجره ها را که یک صفحه فلزی است در می آورند و شروع به کار می کنند ممکن است جلوی برخی پنجره ه را نیز به شکل پیشخوان در آورند که بهتراست یعنی حفاظی که جلوی پنجره است به شکل لولایی باشد و موقع باز شدن نقش پیشخوان را ایفا کند .
كانكس گلفروشي – كانكس مجتمع فروش –  سفارش کانکس سوپرمارکت کانکس دست دوم كانكس گلفروشي ارتفاع کانکس برای حمل
کانکس گل فروشی مناسب