کانکس متحرک یکی از انواع کانکس است که با استفاده از چرخ و لاستیک قابلیت جا به جایی دارد و به دلیل همین قابلیت است که این سازه های محبوبتی زیادی را در میان افرادی که قصد خرید کانکس را دارند، دارد.  

کانیزم جا به جایی در این کانکس ها معمولا بر 2 محو چرخ استوار است اما کانکس های تک محور نیز در میان انواع کانکس متحرک یا کانکس چرخدار وجود دارند. برای جا به جایی این کانکس ها از یک یدک کش یا یک خودروی سنگین مثل نیسان استفاده می‌شود  و برای این منظور یک اهرم اتصال نیز در جلوی کانکس تعبیه شده است.

بر خلاف استفاده از کانکس ثابت که مقید به نصب در یک محل مشخص است ، از کانکس متحرک یا کانکس چرخدار می توان در موقعیت های مخهتلف استفاده کرد.

انواع کانکس متحرک

کانکس متجرک تک محور :

که شامل یک محور و 2 چرخ متصل به آن می باشد.
کانکس متحرک دو محور :

که شامل 2 محور و 4 چرخ متصل به آن می باشد.
 در برخی موارد کانکس های چرخدار با 3 محور هم ساخته می شوند بیشترین کاربرد کانکس های چرخدار 3 محورجهت پایگاه اورژانس جاده ای است که به علت اینکه ابعاد خاص 3 ×12 و حتی بیشتر دارد در صورت ساخت آن با 2 محور خطرناک بوده و ممکن است در این ابعاد بزرگ ایستایی و مقاومت کانکس کم شود.

کاربرد کانکس متحرک

با توجه به ماهیت ساخت کانکس، از کانکس متحرک می‌توان در مقاصد مختلف استفاده کرد. منظور از ماهیت ساخت کانکس، استفاده از مصالح مختلف در ساخت دیوارهای کانکس است که می‌توان به کانکس گالوانیزه، کانکس فروشگاهی، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس ساندویچ پانل و کانکس ویلایی اشاره کرد. از کاربردهای کانکس چرخدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کانکس متحرک کارگاهی

این کانکس عموماَ در ابعاد 40/2×4 و 40/2×6 ساخته می شوند به صورت سالن یا دارای آبدارخانه و یا اینکه به صورت سرویس کامل یعنی آبدارخانه حمام و توالت بیشترین مصرف کانکس های چرخدار کارگاهی جهت راهسازی که به مرو تکمیل شدن یک قطعه همزمان با پیشرفت کار به جلو کانکس را هم به راحتی جابجا می کنند.و کارگاه های بزرگ سدسازی و اجرای پروژه های بزرگ مشابه که مساحت سایت و کارگاه زیاد می باشد و استفاده از کانکس کارگری به صلاح و صرفه می باشد.

کانکس چرخدار

کانکس متحرک رستورانی

(اغذیه فروشی سیار) امروزه زندگی شهری و مشغله مردم باعث روی آوردن به غذاهای فست و فود و خیابانی شده است از این رو عرضه کنندگان این حرفه دنبال کانکس های چرخدار جهت عرضه مواد غذایی هستند چون امکان ایجاد بنای ثابت در میادین و خیابان های اصلی کم می باشد.
از این رو استفاده از کانکس فست فود چرخدار می تواند کمک بزرگی به این حرفه نماید چرا که اغذیه فروش این امکان را دارد که فروشگاه سیار خود را پس از اتمام کار حمل کرده و در پارکینگ و جاهای مشابه برده و مجدداً  فردا صبح حمل و در جایگاه
مد نظر خویش مستقر نماید و هم اینکه می تواند موقعیت مکانی خویش را تغییر داده و محل دیگری را جهت کسب بهتر در نظر بگیرد. چه بسا در بسیاری از مواقع مشاهده شده که فرد یک مغازه را در نقطه ای اجاره و با خریداری می نماید و پس از مدتی مشاهده می کند  که آن محل و مکان مناسب جهت فروش و ارائه محصولاتش نبوده است و پس از کلی ضرر و زیان دنبال چاره می گردد.
پس بهترین چاره جهت اغذیه فروشان و شغل های مشابه:استفاده از کانکس های چرخدار فست و فود می باشد.
ابعاد کانکس های فست و فود چرخدار:معمولاً در ابعاد 2×3 ،40/2 ×4 ، 3×4 و 40/2×6 و… می باشد به علت مسائل ترافیکی داخل شهری استفاده از ابعاد بزرگ تر به صلاح نمی باشد.

کانکس متحرک سفری یا کانکس کاروان

جهت سفرهای بین شهری و معمولاً در ابعاد 2×4-  40/2 ×4 – 40/2 ×6 می باشد امروزه زیباترین و کامل ترین کانکس های چرخدار همین کانکس های مسافرتی هستند که یک سوئیت کامل بوده و به صورت مبله و با تمام وسایل گرمایشی و سرمایشی موجود می باشند-امکانات موجود در کانکس های سفری:آشپزخانه با تمام وسایل + کولر + بخاری + توالت + مبلمان استراحت و…
این کانکس ها به صورت تک محور و هم 2 محور نیز ساخته می شوند و به نام کانکس کاروان نیز شناخته می‌شوند

کانکس متحرک درمانگاهی

جهت پایگاه اورژانس بین شهری و یا داخل شهری استفاده می شود معمولاً در ابعاد 40/2×6 و 3×12 ساخته می شوند انواع چرخدار کانکس اورژانس به علت اینکه در برخی مواقع مثل ایام نوروز و تعطیلات تابستان و….. که سفرها افزایش می یابد تعداد بیشتری کانکس اورژانس مورد نیاز است و به همین دلیل استفاده از کانکس چرخدار اورژانس باعث افزایش خدمات دهی و سرعت آن می باشد.

کانکس های متحرک پلیس

همانگونه که همه ما شاهد بسیاری از این کانکس ها در میادین و خیابان های اصلی و جاده های بین شهری و عوارضی ها و …….. هستیم.این کانکس ها نیز مانند کانکس اورژانس کانکس های خدماتی هستند و ممکن است در ایام تعطیلات و مکان های شلوغ و در مراسم ها و….. تعداد بیشتری از این کانکس ها را به سرعت مستقر کنند- ابعاد کانکس پلیس عموماً 40/2×6 و یا بیشتر و به صورت 2اتاقه و سرویس دار موجود می باشند.

برای اطلاع از قیمت کانکس روی دکمه تماس با سامان ایران کلیک کنید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

عکس های کانکس متحرک

کانکس متحرک
کانکس چرخدار
کانکس چرخدار
کانکس متحرک
کانکس پلیس چرخدار
کانکس چرخدار
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها